Yeni Büyük Birader Şarkısı “Kötü Çocuk” Yayında

Adını, tahmin edileceği üzere George Orwell’in “1984” romanının totaliter, baskıcı rejimi temsil eden karakterinden alan Ankara çıkışlı “Büyük Birader” yeni şarkısıyla huzurlarınızda.

Vokal ve gitarda Bora Biçer, bas gitarda Ulaş Tercan ve davulda Gerçek Dorman’dan kurulu kadroyla yoluna devam eden topluluk, yeni şarkısı “Kötü Çocuk”u videosuyla birlikte paylaştı.

Söz ve müziği Bora Biçer’e ait şarkının düzenlemeleri grubun ortak işçiliğinin ürünü, mix-mastering aşamaları ise Volkan Yırtıcı imzası taşıyor.

 “Bu kokuşmuş sistemin yarattığı iyi çocuklar olacağımıza, her zaman gerçekleri haykıran kötü çocuklar olmaya devam edeceğiz!” sloganıyla, şarkının oturduğu zemini daha belirgin hâle getiren topluluk, protest tavrını yeni şarkısıyla da ortaya koyuyor.

Topluluk, rock, blues, funk, folk kulvarlarında hayat bulan, hem elektrik hem de akustik tadlar barındıran “Yol” albümünü 2016’nın başlarında piyasaya sürmüştü.

Yeni şarkının, bir albüm habercisi olup olmayacağını zamana bırakarak “Kötü Çocuk”un yönetmenliğini Adil Alpakın’ın yaptığı videosuna göz atalım.

tr_TRTurkish