Beş Yıl Sonra Gelen Yeni The Black Keys Albümü “Let’s Rock” Yayında

Ohio çıkışlı garage-rock ikilisi The Black Keys beş yıl aradan sonra yayımladığı yeni albümüyle dinleyiciyi selamlıyor.

Dokuzuncu “The Black Keys” albümü olan “Let’s Rock”, ikilinin 2014 tarihli “Turn Blue”dan beri yayımladığı ilk ürünlerini gün yüzüne çıkartıyor.

“Turn Blue”nun yayınından bu yana özel yaşamları ve bireysel projeleriyle haşır nesil olan ikliden vokalist Dan Auerbach, 2015’in son çeyreğinde bir başka projesi “The Arcs”ın çıkış albümü “Yours, Dreamily” ile ortaya çıkmış ardından 2017 Haziran ayında “Waiting on a Song” adlı solo albümünü yayımlamıştı. Davulcu Patrick Carney ise birçok albüme katkı verdiği bu süreçte en son Calvin Johnson’ın albümü “A Wonderful Beast”in yapımcılığını üstlenmişti.

Patrick Carney ve Dan Auerbach, geçtiğimiz Mart başı, albümden çıkan ilk kayıt “Lo-Hi”ı dinleyicinin beğenisine sunmuş, sonrasında ise “Eagle Birds” ve “Go” isimli şarkıları paylaşarak albüm üzerindeki beklentileri iyiden iyiye alevlendirmişti. İkili, albümün yayınından hemen önce ise “Sit Around And Miss You” ve “Fire Walk With Me” isimli şarkıları dinleyiciyle paylaştı.

Carney’in ‘elektro gitar için bir saygı albümü’ olarak tanımladığı ve sade bir kayıt yaklaşımı izlediklerinin altını çizdiği albüm, Auerbach’ın Nashville’deki Easy Eye Sound stüdyosunda, Auerbach ve Carney tarafından canlı olarak yazıldı, üretildi ve kaydedildi.

2002 baharındaki “The Big Come Up” ile oyuna giren ancak 2008 tarihli “Attack & Release” ile yıldızı iyice parlayan ikili, 2010’da yayımlanan “Brothers” ve 2011’in sonlarında piyasaya sürülen “El Camino” ile rock’n roll aleminin dört bir yanına adını yazdırmıştı.

Kapak Fotoğrafı: Alysse Gafkjen

tr_TRTurkish