We Are Scientists Yeni Single “Operator Error”u Paylaştı

We Are Scientists 2022’nin ilk yeni şarkısı “Operator Error” ile huzurlarınızda.

Yeni single’ın kısa bir süre sonra açıklanacak olası bir yeni albüm haberinden önce geldiği söyleniyor. Gitar/vokalde Keith Murray ve bas gitarda Chris Cain’den kurulu New Yorklu ikilinin son albümü geçen yılki “Huffy” idi.

Basçı Chris Cain yeni parça hakkında, “Bir tür yıkıcı uzaylı aygıtı için geri sayım sayacı gibi görünen bir şeyle başlıyor, ancak Dünya’daki en güçlü küçük pop şarkılarından biri için bir geri sayım sayacı olarak bitiyor. Bu yüzden olağan ilk dinleme tepkisi, biraz rahatlama ile karışık neşedir” diyor ve ekliyor,

“Bu şarkı doğrudan konuya giriyor ve sonra orada kalıyor. Bu günlerde duyduğum diğer şarkılar kulağa şişkin, barok ve bozuk geliyor.”

“Sağlık görevlileri hayati belirtileri kontrol etmek yerine koroyu çalmaya başlayacaklar: hasta şarkıya eşlik etmezse, güvenle ölü olarak telaffuz edilebilirler. Böyle şarkıları severim.”

Grup, kaba bir taslak olarak nitelendirdikleri 2002 tarihli demo albüm “Safety, Fun, and Learning (In That Order) ile adım attıkları müzik sahnesinde şimdiye kadar yedi stüdyo albümü yayımladı. İkilinin çığır açan başarısı ise ilk altı ayda 100.000 kopya satan 2005 tarihli ilk stüdyo albümleri “With Love and Squalor” ile geldi.

We Are Scientists’in geçen yıl ekim ayında dinleyiciyle buluşan son albümü “Huffy” ise grubun kendi yapımcılığında Atomic Heart Studio, Malpractice Suites ve The Court Room olmak üzere New York’daki üç stüdyoda kaydedilmiş ve beğeniyle karşılanmıştı.

tr_TRTurkish