Queens of the Stone Age’in Üç Albümü Yeni Görseller ve Daha Fazlasıyla Yeniden Yayımlanıyor

California çöllerinin derinliklerinden ilk çıkışlarından neredeyse bir çeyrek asır sonra Queens Of The Stone Age, özenli bir prodüksiyonla kariyerlerinde dönüm noktası olmuş üç albümünü – sınırlı sayıda renkli plak baskıları, daha önce çıkmamış restore edilmiş görseller ve daha fazlasıyla – Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle yeniden yayımlıyor.

Serideki ilk albüm, grubun ismini taşıyan 1998 tarihli çıkış albümleri. Uzun süredir ilk kez fizikseli basılacak projenin, 21 Ekim’de yeni plakları satışa açılacak, 22 Eylül’deyse güncel dijital versiyonları yayınlanacak.

Çalışma, orijinal şarkı listesiyle, Frank Kozik imzalı orijinal kapağıyla ve Queens of the Stone Age’in neredeyse on yıldır beraber çalıştığı görsel sanatçı Boneface’in marj tasarımıyla, standart siyah ve sınırlı sayıda turuncu renkte plak olarak vücut bulacak. İki renk de grubun, plak şirketi Matador’un ve çeşitli bağımsız plakçıların online mağazalarında mevcut olacak.

9 Aralık’taysa son iki albümleri yenileniyor: 2013 tarihli Grammy adaylı ve Billboard Top 200’de birinciliğe ulaşmış karanlık başyapıtları “…Like Clockwork” ve 2017’de sound’larının büyük evrimlerinden biri olan “Villains”.

“…Like Clockwork”, dijital mecralarda tekrar master’lanmanın yanı sıra, yine ikincil bir kapak resmiyle ve Boneface eseri bir marj tasarımıyla, sınırlı sayıda açık mavi plaklarla beraber fiziksel olarak da geliyor. Satışlar grubun, Matador’un ve çeşitli bağımsız plakçıların online mağazalarında mevcut olacak. Beşinci yaşdönümünde “Villains” ise gravür, yeni bir marj şeridi ve Boneface’den özel bir poster eklentisiyle plak şeklinde, sınırlı sayıda yeşil adetlerle beraber sadece Queens of the Stone Age’in ve Matador’un link’lerinde satışa açılacak.

tr_TRTurkish