Wild Pink, Dinosaur Jr.’dan J Mascis Eşlikli Yeni Single “See You Better Now”ı Paylaştı

Wild Pink’in merakla beklenen yeni albümü “ILYSM”ın ekim ayında dinleyiciyle buluşacağı duyurulmuş ve birinde Julien Baker’in yer aldığı iki single paylaşılmıştı.

New York, Brooklyn ve Queens merkezli grup şimdi ise Dinosaur Jr.’dan J. Mascis’in eşlik ettiği “See You Better Now” isimli şarkıyı albümden çıkan üçüncüyü single olarak ulaştırıyor kulaklarımıza.

Grup lideri John Ross, “‘See You Better Now’ albümdeki en basit aşk şarkısı ve kesinlikle Tom Petty ve Travelling Wilburys’den ilham aldı” diyor ve ekliyor,

Bu, albüm için yazdığım son şarkılardan biriydi ve stüdyoda kaydetmesi gerçekten eğlenceli bir şarkıydı. J Mascis’in gitar solosunu çalmış olması benim için hala çılgınca.”

2015’te “2 Songs” ve “Good Life” isimli iki EP çıkaran grup, Şubat 2017’de kendi adlarını taşıyan ilk uzun albümlerini yayımladı. Bunu Temmuz 2018’de dinleyiciyle buluşan ikinci albüm “Yolk in the Fur” izledi. Grubun bir önceki albümü ise Şubat 2021’de yayımlanan “A Billion Little Lights” olmuş, Taylor Swift, Coldplay, Bruce Springsteen coverlarının yer aldığı “6 Cover Songs” EP Nisan 2021’de paylaşılmıştı.

Fotoğraf: Mitchell Wojcik

tr_TRTurkish