Veys Çolak ve Akın Eldes İş Birliğinin Ürünü “Yan” Yayında

Alternatif pop ağırlıklı işleriyle tanıdığımız Veys Çolak, final solosuna ülkemizin değerli gitar virtüözlerinden Akın Eldes’in de eşlik ettiği “Yan” adlı yeni teklisini BBI Music Co. etiketiyle yayınladı.

Veys Çolak, yıllar süren sahne ve stüdyo kayıt gitaristliğinin ardından son yıllarda sözü, müziği ve düzenlemesi kendine ait olan şarkılarını yayınlamaya devam ediyor.

Bugüne kadar Melek Mosso, Eda Baba, Ceren Gündoğdu, Elçin Orçun, Melisa Karakurt gibi birçok müzisyenle düet çalışmalarının da bulunduğu toplam 23 şarkı yayınladı. Üretken müzisyen, 2021’in sonunda yayınlamayı planladığı 8 şarkılık ilk albümünün öncesindeki son teklilerini paylaşıyor.

Veys Çolak’ın bugüne kadar paylaştığı alternatif pop ağırlıklı diğer şarkılarına nazaran daha gitarist yanını hissettirerek yazdığı Türkçe rock sound’una sahip şarkının final solosunda ise ülkemizin değerli gitar virtüözlerinden Akın Eldes imzası bulunuyor. Ayrıca şarkıdaki Tuva Throat Singing’i de doğu mistisizmine ve melodilerine ilgisi sebebiyle yine Veys Çolak imzasını görüyoruz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish