Kana Kana’nın Dr. Skull Coverı “Güneşin Sesi” Yayında

Kaçak grubu ve halihazırda eylemlerini sürdüren Gaddar ile takibi sürdürdüğümüz Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana’nın Dr. Skull coverı “Güneşin Sesi”, şimdi tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Sıkı bir Dr.Skull hayranı olan Kana Kana, oldukça karanlık olması muhtemel ilk albümü öncesi bir sürpriz yaparak grubun 1994 tarihli efsane Dr. Skull albümü “Hershey Yolunda!?”nın incilerinden “Güneşin Sesi”ni yorumlamaya karar verdi.

7 Nisan’da Youtube – Kana Kana kanalında, geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz memleket müzik sahnesinin önemli isimlerinden Çağlan Tekil anısına yepyeni bir solukla, sessiz sedasız paylaşılan kayıt, başta sevgili Alper Yarangümeli olmak üzere Dr.Skull tarafından beğenilince, – grubun da izniyle – resmi olarak bir Kana Kana şarkısına dönüştü ve tüm dijital mecralarda yayınlandı.

Bu yıl içinde Tamar Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak dokuz şarkılık “Ölüler Hariç” isimli Kana Kana albümünden ise şu ana kadar iki şarkı ulaştı kulaklarımıza.

Geçen Aralık ayı sonlarında paylaşılan çıkış şarkısı “Düğüm” ile tanıştığımız Kana Kana’nın loş ve derinlerine çeken dünyası, geçen ay yayımlanan ikinci kayıt “Yalan Lisan” ile albüme bir adım daha yaklaşmamızı sağlamıştı.

Tasarımı Kana Kana tarafından yapılan “Güneşin Sesi” single kapağında kullanılan fotoğraf Müjde Uzman tarafından çekilirken, Kana Kana şarkı için, “eskinin yazlarına açılan siyah beyaz bir kapı” diyor.

tr_TRTurkish