Umut Er’in Yeni Albümü “Zor Bi’Yıl” Yayında

Umut Er pandeminin ilk günlerinden beri üzerinde çalıştığı ve tüm evrelerini tek başıma gerçekleştirdiği yeni rock albümü “Zor Bi’Yıl” ile dinleyiciyi selamlıyor.

“Çevrem her zaman beni rock/metal müziğe olan ilgim ve çalışmalarımla tanıdı. Fakat solo projemi başlattığımda işler değişmişti” diyen Er, bu kez işleri biraz daha konfor alanına sürüklediğini ve mükemmel bir verim aldığını söyleyerek rock ağırlıklı yeni albümünü duyuruyor.  

Farklı proje ve gruplarda yer aldıktan sonra solo projesiyle sesini duyurmak isteyen ve bu yolda ilk önce ”Eternal Things” teklisini yayımlayan Umut Er, hemen ardından ”Kelebek Etkisi” isimli teklisini de yayımlayarak tarzını farklı yerlere kaydırabileceğini göstermişti.

Çok geçmeden albüm çalışmalarına başlayan Umut, 31 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan ilk albümü “Line” ile farklı bir tarza adım atmıştı. Halen beste çalışmalarına devam eden Umut, durmadan üretmenin bir sanatçı için en büyük motivasyon olduğunu söylüyor ve bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

Bu tek kişinin yaptığı bir ev albümü. Tüm parçaların yeri çok özel benim için. Kimi zaman büyük bir motivasyonla, kimi zamansa depresyonla cebelleşirken, aynı masanın önünde, aynı odada yazıldı bu parçalar. Hem çok zor hem de çok kolay geçen bu süreçten sonra albümü sonunda yayınlıyor olmak mükemmel bir his” sözleriyle albümün kayıt süreci ve kendisi için önemini vurgulayan Er, şöyle devam ediyor:

On bir parçalık bu albüme ‘’Ihlamurlar’’ ile hafif bir giriş yapacağız ve fazlasıyla dalgalı bir yolculuğumuz olacak. Sekiz Türkçe, iki İngilizce ve bir enstrümantal parçamız bulunmakta. Çok yükseleceğiz, çok düşeceğiz. ‘’Miranda’’ ise kardeşi ‘’Ihlamurlar’’ın başladığı işi bitirecek. Hafif bir veda. Gözlerinizi kapatıp yıldızları ve uzayı düşünmenizi tavsiye ederim. ‘’Zor Bi’Yıl’’ sizi bekliyor! (Albümüm olan!)”.

tr_TRTurkish