Carcass’ın Gelecek Albümünden Yeni Şarkı “Dance Of Ixtab”

İngiliz death metal sahnesinin usta grubu Carcass, yakında çıkacak yedinci stüdyo albümlerinden “Dance Of Ixtab (Psychopomp & Circumstance March No. 1 In B)” isimli şarkıyı paylaştı.

17 Eylül’de Nuclear Blast Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak Torn Arteries” isimli albümden çıkan ikinci kayıt olan şarkı Costin Chioreanu tarafından oluşturulan animasyonlu bir video ile servis edildi.

Grubun kurucu vokalisti/basçısı Jeff Walker, yeni şarkıyı şu ifadeyle tanımlıyor: “Şarkı, kullanılmış yanal akış testlerinin esintiyle çöp gibi etrafta uçuştuğu boş, anlamsız, COVID sonrası bir dünya ‘stadyumunda’ duyulmayan, ayakları yere basan bir festival marşıdır.”

Yine Walker’ın “Bence yedinci albümümüz olarak hem ses hem de stil açısından diğerlerinden sıyrılıyor. Kesinlikle bunun Carcass olduğunu söyleyebilirsiniz; o iğneyi plağa düşürdüğünüzde, o gitar tonunu duyduğunuzda onun Bill Steer olduğunu anlayabilirsiniz, ancak her albüm her zaman zamanının bir ürünüdür” sözleriyle öne çıkardığı albümün kayıtları ise bir yıl boyunca İngiltere ve İsveç arasında mekik dokunan bir sürece yayılıyor.

Davulcu Daniel Wilding İsveç’teki Studio Gröndahl’da David Castillo ile ilk seans çalışmasını yaparken, gitarlar İngiltere’nin Leeds kentinde James Atkinson ile The Stationhouse’da kaydedilmiş. Grup nihayet Castillo ile birlikte İsveç’teki Gröndahl stüdyosunda vokal, bas ve diğer gitar kayıtlarını tamamlamış.

Albümün kapak görseline gelince. Bu ilgi çekici görsel erken dönem Carcass albümlerini süsleyen kanlı tıbbi fotoğrafları anımsatırken, beyaz bir tabakta zamanla çürüyen kalp şeklindeki sebzeleri gösteren hızlandırılmış bir dizi fotoğrafla çalışan Zbigniew Bielak imzası taşıyor.

Carcass en son 2019’da beş yılı aşkın bir süre sonra ilk single’ı “Under The Scalpel Blade”i paylaşmış ve ardından Ekim 2020’de “espicable” başlıklı dört şarkılık bir EP yayımlamıştı.

tr_TRTurkish