Umut Er’in Yaklaşan Albüm Öncesi Son Teklisi ‘’Düş’’ Yayında

Yaklaşan albümü öncesi yeni şarkılarını paylaşan Umut Er’in albüm öncesi yayımladığı son teklisi ‘’Düş’’ dijital platformlarda yerini aldı.

Farklı proje ve gruplarda yer aldıktan sonra solo projesiyle sesini duyurmak isteyen ve bu yolda ilk önce ”Eternal Things” teklisini yayımlayan Umut Er, hemen ardından ”Kelebek Etkisi” isimli teklisini de yayımlayarak tarzını farklı yerlere kaydırabileceğini göstermişti.

Çok geçmeden albüm çalışmalarına başlayan Umut, 31 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan ilk albümü “Line” ile farklı bir tarza adım atmıştı. Halen beste çalışmalarına devam eden Umut, durmadan üretmenin bir sanatçı için en büyük motivasyon olduğunu söylüyor ve bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

Yeni şarkıyla ilgili olarak, “Düş, çevremdeki çoğu insanın albümdeki favori parçası. Bu albümün yazım sürecinde değil, önceden yazılmış parçalardan biri” diyen Umut şöyle devam ediyor:

İlk kayıt edilmiş haliyle aralarında belirgin farklar var. Önceden daha elektronik, karanlık ve düşük bir tempoya sahip olan bu parça, tonu değiştirilip enstrüman sayısı arttırılınca keyifli bir alternatif rock parçasına evrildi. Ve bu halinden dinleyen herkes çok memnun kaldı. Güvendiğim bir parça. Bu parçaya da Anla’nın ve Kış Getiren’in muhteşem lyric videolarını tasarlayan Onur Naci Öztürkler el attı. Dikey formatta çok sade fakat çok etkili bir klibimiz var.”

tr_TRTurkish