Dersu’nun Hem Duygusal Hem de Protest Yeni Şarkısı “Uyanırsam” Yayında

Yerli sahnenin dikkatleri çeken müzisyenlerinden Dersu’nun yeni şarkısı “Uyanırsam”, BBI Music Co. Etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Çocukluk döneminde bestelediği şarkıları bir albümde toplama isteğinden ortaya çıkan “Aklımda Yazanlar”ı, 2018’de Dersu Doğan adıyla yayımlayan Dersu, günümüzde elektronik ve minimalist temeller üzerine senfonik elementler ile gitar ve etnik tınıları sentezlediği, bulunduğu toprağın seslerine kulak veren bir müzikle karşımıza çıkıyor.

Dersu projesi, 2015’te kurduğu ve hâlâ yer aldığı alternatif rock grubu Bildiğin Gibi Değil’den bağımsız olarak; minimalist piyano ve etnik müziğin elektronik müzikle harmanlanmasını hedefleyerek başladığı bir yolculuk, ya da kendi deyimiyle bir müzik arayışı.

Dersu, şimdi de geçtiğimiz aylarda yayımladığı etnik-elektronik bir sounda sahip olan “Loopland” albümünden sonraki ilk teklisi “Uyanırsam” klibi ile birlikte dinleyiciyle buluştu.

Elektronik tarafını koruyarak, bu sefer Türkçe vokal de içeren “Uyanırsam”, piyano ve synth üzerine kurulu soundunun yanı sıra hem protest hem de duygusal sözleriyle dikkat çekiyor. Öldürülmüş bir kadının uyanamadığı bir günü anlatan klibiyle, maalesef günümüzün en ciddi problemlerinden biri olan kadın cinayetlerine değiniyor.

tr_TRTurkish