The Who Gitaristi Pete Townshend 2019 Tarihli Romanı ‘The Age Of Anxiety’nin Müzikleri Üzerinde Çalışıyor

The Sun’ın haberine göre, The Who gitaristi Pete Townshend 2019’da yayınlanan ‘The Age Of Anxiety’ adlı romanının müzikleri üzerinde çalışıyor.

Pete, “Hâlâ müziği geliştiriyorum ve kaydediyorum,” diyor. “Ayrıca 2007’deki başlangıcından bugüne kadar proje hakkında bir belgesel üzerinde çalışıyorum. Muhtemelen iki yıl sonra tamamlayacağım ve o zaman tam bir opera ve konuk şarkıcılardan oluşan bir kadroyla sahnelemeyi umuyorum.”

“The Age Of Anxiety” Kasım 2019’da yayımlandı. Kitap Coronet/Hachette Books tarafından basıldı ve İngiliz aktör Michael Jayston tarafından sesli olarak okundu.

Romanda Pete, Londralı bir ailenin iki nesline, sevgililerine, iş arkadaşlarına ve dostlarına uzanan bir hikâyede modern yaşamın ve deliliğin kaygılarını keşfe çıkıyor.

Hikâyenin anlatıcısı Richmond’da yabancı sanat eserleri satan Louis Doxtader’dır. Kendisi, 1960’ların rock yıldızı ve Hero Ground Zero grubunun kurucusu olan, delirip yıllarca Cumberland kırlarında kaybolan ve burada meleklerin kıyamet vizyonlarını resmeden Paul Jackson’ın sanat temsilcisidir. Hikâyenin ana kahramanı Louis’in vaftiz oğlu Walter Watts, dinleyicileriyle psişik olarak bağlantı kuran ve onların kaygılarının ses manzaralarını duymaya başlayan genç bir rock müzisyeni ve bunu kitap boyunca sunduğu denemelerde anlatıyor. Pete’in kitap için ilk çalışma başlığı olan Floss adlı bir kadın da dahil olmak üzere, hikâye boyunca iç içe geçmiş güçlü kadın karakterler var. Hikâyenin olay örgüsünde pek çok düğüm ve dönemeç mevcut ve bunların hepsi Walter’ın ses manzaralarından oluşan büyük bir konser performansında bir araya geliyor.

Pete Townshend, photo credit: Matt Crossick

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish