Keith Richards’tan The Rolling Stones Hologram Gösterisi Hakkında: “Göz Ardı Edemem”

Keith Richards, Apple Music 1’de Matt Wilkinson ile yaptığı yeni bir röportajda, The Rolling Stones’un bir gün ABBA tarzı bir dijital avatar gösterisinin odağı olma olasılığı hakkında konuştu.

79 yaşındaki gitarist şunları söyledi: “Bunu kesinlikle göz ardı edemem. Bunun gerçekleşeceğinden oldukça eminim. Bunu istiyor muyum? İşte bu başka bir şey. Ama bu konuda yeterince uzun süre takılmak ister miyim bilmiyorum. Ama aynı zamanda, bu bana bağlı olmayacak, değil mi?”

Mayıs 2022’de başlayan ABBA’nın sanal gösterisinde İsveçli pop grubunun dört üyesi – Agnetha Faltskog, Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus ve Anni-Frid Lyngstad – dijital “ABBAtars”a dönüşüyor. Londra’daki Queen Elizabeth Park’ta özel olarak inşa edilen ABBA Arena’da sahnelenen dijital performansın tamamlanması bir milyar saatten fazla işlem süresi aldı ve ABBA üyeleri bir ay boyunca 160 hareket yakalama ünitesinin önünde günde beş saat geçirdi.

Keith’in grup arkadaşı Mick Jagger geçtiğimiz ay The Wall Street Journal’a verdiği demeçte The Rolling Stones’ın “ölümünden sonra bir turneye” çıkma olasılığına değinmişti. “Artık ölüm sonrası bir iş yapabilirsiniz, değil mi?” diyen 80 yaşındaki şarkıcı ekliyor, “Ölümden sonra turne yapabilirsiniz. Teknoloji, benim de gitmem gereken ama kaçırdığım ABBA olayından bu yana gerçekten ilerledi.”

Efsanevi grubun 18 yıl aradan sonra orijinal materyallerden oluşan ilk yeni albümü “Hackney Diamonds”, 20 Ekim’de dinleyiciyle buluştu.

Grubun yapımcı Andrew Watt ile kaydettiği ve toplamda 26. stüdyo albümü olan  “Hackney Diamonds”, 2016’daki blues cover koleksiyonu “Blue & Lonesome”dan ve 2005’teki orijinal şarkılardan oluşan “A Bigger Bang”den bu yana ilk Stones şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish