Jimi Hendrix Experience’ın ‘From The Monkees To The Hollywood Bowl’ İsimli Özel Mini Belgeseli Paylaşıldı

Yeni Jimi Hendrix Experience belgeseli efsanevi gitaristin ABD’de başarılı olma yolculuğunu ekrana taşıyor.

Mini belgesel, Jimi Hendrix’in kariyerinin ilk günlerine ve uluslararası üne kavuşmak için kat ettiği uzun yola bir bakış atıyor. Belgesel aynı zamanda Hendrix’in 1967’de Hollywood Bowl’da gerçekleştirdiği tarihi canlı performansının bu yıl içinde yayınlanacak yeni albümünden önce geliyor.

‘From The Monkees To The Hollywood Bowl’ adını taşıyan belgesel, Hendrix’in Monterey Pop’tan sonra Temmuz 1967’de The Monkees’in açılış grubu olarak geçirdiği kısa süreyi ve Hollywood Bowl’da The Mamas & The Papas’ın açılışını yaptığı zamanı anlatıyor.

Ayrıca Micky Dolenz ve Chas Chandler gibi sanatçıların yanı sıra eski Experience grup arkadaşları Noel Redding ve Mitch Mitchell ile yapılan röportajlar da yer alıyor.

Özel görüntülerde Hendrix’in ilk albümü ‘Are You Experienced’ ile dünya çapında tanınmasından kısa bir süre önce kaydedilen ve daha önce görülmemiş görüntüleri de yer alıyor.

Hendrix’in 1967’de Hollywood Bowl’daki tarihi canlı setinin yeni canlı albümü ise 10 Kasım’da Experience Hendrix, L.L.C ve Legacy aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

10 parçadan oluşan albümde, Hendrix’in The Mamas & The Papas’ın açılışını yaptığı sırada gerçekleştirdiği ‘The Wind Cries Mary’, ‘Foxey Lady’, ‘Fire’ ve ‘Purple Haze’ gibi hayranların en sevdiği performanslar yer alıyor.

Basın bültenine göre bu performans, grubun Amerika’ya açılma girişiminin ardından San Francisco’daki Fillmore’da beş konser verdikten sonra Monkees’in açılışını yaptığı ve yalnızca yedi gün süren bir ABD turnesinin ardından geldi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

NME.com

tr_TRTurkish