Çiğdem Solmaz’dan Bir Dönüşüm Hikâyesi: “Metamorfoz” Yayında

“Hatrım Kalır” şarkısıyla listelerde uzun süredir yerini koruyan Çiğdem Solmaz, bu kez “Dark Afro” tarzındaki yeni şarkısı “Metamorfoz” ile dinleyiciye ulaşıyor.

Söz ve müziği Çiğdem Solmaz’a ait olan şarkının aranjesi Orhun Sevindik imzası taşıyor. Solmaz, güçlü sesinin yanı sıra şarkının aranjesine flütüyle de katkıda bulunuyor. Solmaz ve Sevindik çiftinin yaratıcı birlikteliğini mix-mastering işlemleriyle Tarık Ceran taçlandırıyor.

Yaşadığı olumsuzluklar sonucu düzene ayak uyduramayan ve dönüşüm yaşayan bir kadının hikâyesinin anlatıldığı şarkıda hem kendine özgü hem de evrensel bir renk kartelasının izlerini sürmek mümkün. Sözel içeriğiyle üzerine düşünülecek alanlar yaratan şarkının alt yapı işlemeleriyle yakalanan kıvam bir de şarkıcılık hünerleriyle birleşince akılda yer eden ve peşinden sürükleyen bir bütün olarak “Metamorfoz”u çıkarıyor karşımıza.

Pana Crew Records etiketiyle dinleyiciyle buluşan “Metamorfoz”un, çekimleri İzmir’de yapılan klibinin yönetmenliğini Orhun Sevindik, kurgu ve renklendirmesini İbrahim Türkday üstlendi.

Geçen nisan ayında “All Alone” şarkısıyla çıkış yapan ardından ise haziran ayında “Hatrım Kalır” ile güçlü bir adım atan Çiğdem Solmaz’ın, ritmik ve enerjik melodisiyle dinleyiciyi yakalayan yeni şarkısı “Metamorfoz”, 13 Ekim itibarıyla tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish