The Beatles Liverpool’da Ortaya Çıkan Projeksiyon Görüntüleriyle Beklenen Son Şarkıyı Tanıtmaya Devam Ediyor

The Beatles, memleketleri Liverpool’a projeksiyonlar yerleştirerek yakında yayınlayacakları final şarkısını tanıtmaya devam ediyor.

Yeni proje, dört üyenin de yer aldığı son Beatles parçasını oluşturmak üzere güçlerini birleştiren Paul McCartney ve Ringo Starr tarafından yapay zekanın yardımıyla yaratılan yeni şarkıyla ilgili.

Merhum üyeler John Lennon ve George Harrison’ın da yer alacağı şarkının tam adı ve çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Ancak bir gecede Liverpool çevresinde ortaya çıkan bir dizi projeksiyon, hayranları yeni single’ın eli kulağında olduğuna inandırdı.

Bu projeksiyonlarda, makarası sarılmış turuncu ve beyaz bir kaset görülüyor ve kasetin sol alt köşesinde “Type I (Normal) Position” yazıyor. Kasetin sağ alt köşesinde de kasıtlı olarak bulanıklaştırılmış kelimeler var gibi görünüyor.

Yeni ekranlar bir gecede Beatles’ın memleketi Liverpool’da, özellikle de grubun diskografisiyle eşanlamlı bölgelerde ortaya çıktı.

Bunlar arasında McCartney ve Lennon tarafından yazılan ‘Strawberry Fields Forever’ parçasıyla tanınan Strawberry Fields’ın bahçesinin yanı sıra aynı dönemde yayınlanan bir Beatles parçasının da adı olan Penny Lane yol tabelasının yanı da yer alıyor.

Diğer yerler arasında merhum üye John Lennon’ın çocukluğunun geçtiği evin önündeki çitin üzerine ve grubun sekizinci stüdyo albümü ‘Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band’ ile ilgili olarak şehirdeki Sgt. Pepper Bistro’nun yanındaki duvara yansıtıldı.

Grubun 200’den fazla kez çaldığı ikonik Cavern Club’ın dışında da iki projeksiyon görüldü. Bunlardan biri mekânın yanındaki duvarda yer alan daha büyük bir projeksiyon, diğeri ise dışarıda sergilenen John Lennon heykelinin yanında yer alan daha küçük bir projeksiyondu.

Tüm ekranlarda kullanılan kasetin fotoğrafı ilk olarak dün (25 Ekim) grubun sosyal medyada paylaştığı şifreli bir gönderiyle hayranlarla paylaşıldı.

Öğleden sonra X/Twitter ve Instagram hesaplarının yanı sıra grubun resmi web sitesinin açılış sayfasında da paylaşılan görselin, yakında yayınlanacak “son” parçayla ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Bu yılın başlarında McCartney verdiği demeçte yapay zeka teknolojisinin Lennon ve Harrison’ın kayıtlarını eski bir demo parçadan çıkarmasını sağladığını yani dört üyenin de dahil olduğu bir şarkıyı tamamlayabileceğini söylemişti.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish