The Smile Yaklaşan Albümden Yeni Single “Friend of a Friend”i Paylaştı

The Smile, 26 Ocak’ta Türkiye’de GRGDN Müzik tarafından temsil edilen plak şirketi XL Recordings aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ikinci albümleri “Wall of Eyes”ın yeni şarkı “Friend of a Friend”i paylaştı.

Radiohead’den Thom Yorke, Jonny Greenwood ile davulcu Tom Skinner’dan kurulu grup daha önce gelecek albümden “Bending Hectic” ve “Wall of Eyes” şarkıları ile albümün ilk ipuçlarını paylaşmıştı.

İlk olarak The Smile’ın 2022/2023 turnesi sırasında konserde çaldıkları şarkıda London Contemporary Orchestra’nın yaylıları ve Robert Stillman’ın saksafonu yer alıyor.

The Smile ayrıca, film yapımcısı Paul Thomas Anderson ile iş birliği içinde gerçekleştirilecek bir sinema etkinliği olan “Wall Of Eyes, On Film”i de duyurdu. 18-25 Ocak tarihleri arasında dünyanın dört bir yanındaki 12 bağımsız sinemada gösterilecek olan etkinlikte Wall Of Eyes’ın tamamı surround ses olarak çalınacak ve albümün kayıt seanslarından daha önce hiç görülmemiş görüntülerin yanı sıra Anderson’ın yönettiği ve 35mm olarak çekilen “Friend of a Friend” klibinin dünya prömiyeri de yer alacak. Program ayrıca Anderson ve Thom Yorke’un geçmişteki iş birliklerini de içeriyor.

Albümü desteklemek için The Smile, haziran ve ağustos aylarında yeni duyurulan gösterileri de içeren uzun bir İngiltere/Avrupa turnesi için yollara düşecek.

Grubun ilk albümü “A Light for Attracting Attention”, 13 Mayıs 2022’de dinleyiciyle buluşmuştu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish