Gitarist Mike McCready: Pearl Jam’in Yeni Albümü “Beklediğinizden Daha Sert”

Gitarist Mike McCready, Pearl Jam’in bir sonraki albümü hakkında bilgi verdi ve dinleyiciye Andrew Watt’ın yapımcılığını üstlendiği yeni albümlerinin “beklediğinizden çok daha sert” olacağını garanti etti.

Gitarist yakın zamanda Classic Rock’a verdiği bir röportajda albümle ilgili olarak, “2024’te çıkacağını umuyorum,” dedi ve ekledi, “Bir sürü şarkı kaydettik. Daha genç bir pop yapımcısı olan Andrew Watt ile çalıştık, ama aslında özünde bir rock adamı, sanırım biz onun en sevdiği grubuz. Geçtiğimiz yıl onunla stüdyodayken, gerçekten canımıza okudu, odaklanmamızı ve şarkı üstüne şarkı çalmamızı sağladı.”

Watt, Miley Cyrus, Post Malone ve Lana Del Rey gibi isimlerle çalışmış olsa da 2022 Yılın Yapımcısı geçtiğimiz yıllarda Ozzy Osbourne ve Iggy Pop gibi büyüklerle iş birliği yaptı. “Beklediğinizden çok daha sert,” diye devam ediyor McCready. “İlk birkaç albümdeki melodi ve enerji var. Andrew bizi uzun zamandır yapmadığımız kadar sert, melodik ve düşünceli çalmaya itti. Matt Cameron’ın davulculuğunun Soundgarden’da yaptıklarından izler taşıdığını hissediyorum.”

Albüme kendi katkılarına gelince, McCready eski yeteneklerinden bazılarını yeniden ziyaret etti: “İyi ya da kötü, benden çok daha fazla lead gitar duyacaksınız, uzun zamandır yapmadığım şeyler. Yıllar önce Chris Cornell ve [süper grubumuz] Temple of the Dog ile Reach Down’da olduğu gibi çıldırmıştım. Bunu tekrar yapmalıyım. Genellikle ilk ya da ikinci kayıtlar en iyisidir. Ondan sonra düşünmeye başlıyorum ve o hissi vermiyor. Ama dedikleri gibi Andrew imkansızı başarırmış.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Mike McCready photo credit: Getty Images

Consequence.net

tr_TRTurkish