Tool Yılın İkinci Yarısında Yeni Müzik Kaydetmeyi Planlıyor

2024’ün ilk aylarında yollarda olacak Tool’un basçısı Justin Chancellor, grubun “yılın ikinci yarısında” 2019 tarihli Fear Inoculum’un devamı niteliğindeki albümün kayıtlarına başlamak üzere stüdyoya girmesini bekliyor.

Tool, 10 Ocak Çarşamba günü Baltimore’da yeni bir ABD arena turnesine ardından da mayıs sonunda bir İngiltere/Avrupa turnesine çıkacak.

Justin Chancellor kısa zaman önce bir röportajda Tool’un yeni müzik planları hakkında konuşmuştu.

Bir araya getirilecek çok şey var,” diye belirtiyor Chancellor. “Her zamanki gibi bir sürü fikrimiz, kullanılmamış bir sürü şeyimiz var, sürekli yeni şeyler yazıyoruz. Bir şey yazıyorum ve bunun Tool için olduğunu hemen anlıyorum. Kulağa doğru şekilde geliyor.”

Basçı, albümler arasındaki aranın “10,000 Days” ve “Fear Inoculum” arasındaki 13 yıldan çok daha kısa olması gerektiğini söyledi.

Carey, “Bir albümü bitirmek ve hepimizin tamamen ikna olduğu bir hale getirmek için gerçekten özenli bir süreçten geçiyoruz” diyor. “Uzun vadede karşılığını alıyoruz çünkü şarkılarımızı seslendirmekten asla yorulmuyoruz. Hepimizin inanabileceği bir araç ortaya çıkıyor.”

Kim bilir? Her şey tersine dönebilir ve Undertow [türü] bir albüm yapmaya geri dönebiliriz. Bu bana cazip geliyor. Ne yöne giderse gitsin değişimi her zaman sevmişimdir.”

Carey sözlerini şöyle tamamlıyor “Artık özgürüz. Artık bir plak şirketiyle anlaşmamız yok. Ne istersek yapmakta özgürüz.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Tool, photo by Travis Shinn

Consequence.net

tr_TRTurkish