The Rolling Stones Logosu El Clasico’da FC Barcelona Formasında Yer Alacak

FC Barcelona, 28 Ekim’de Real Madrid ile oynanacak El Clasico’da, The Rolling Stones logosunun iç saha formalarının önünde yer alacağını duyurdu.

İspanyol kulüp, Estadi Lluis Companys Olimpiyat Stadyumundaki maçta Spotify logosunun yerini grubun dil ve dudak logosunun alacağını duyurdu.

Futbol sponsorlukları sporun çok görünür ve çoğu zaman tartışmalı bir parçası olmayı sürdürmektedir. Şirket logolarının formaların ön yüzünde, kollarda, stadyum tabelalarında ve başka yerlerde yer alması ve yüksek profilli bir anlaşma şimdiye kadar bilinmeyen bir şirketi uluslararası ilgi odağı haline getirebilir.

Şimdi ise FC Barcelona takımı belki de bu zaman kadarki en dikkat çekici anlaşmalardan birini açıkladı. Son iki sezondur kulübün ana sponsoru müzik yayın platformu Spotify oldu ve bu anlaşmanın bir parçası olarak FC Barcelona, Real Madrid ile oynanacak El Clásico sırasında Rolling Stones logolu forma ile maça çıkacak. Ayrıca 5 Kasım’da Estadi Johan Cruyff Stadında Sevilla ile oynayacakları kadınlar futbol maçında da aynı logo yer alacak.

FC Barcelona bu hamleyle Mick Jagger, Keith Richards ve Ronnie Wood’dan kurulu efsanevi grup Rolling Stones’un ilk kez El Clasico’nun küresel sahnesine çıkacağını söyledi.

Anlaşma, Rolling Stones’un 20 Ekim’de dinleyiciyle buluşan yeni albümü ‘Hackney Diamonds’ı tanıtacak. ‘Hackney Diamonds’, Rolling Stones’un 18 yıl sonra yayımladığı, orijinal materyallerden oluşan ilk yeni albüm olma özelliğini taşıyor.

Yeni albüm ‘Hackney Diamonds’ ile ilgili haberimize buradan göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish