Neil Young Yeniden Kaydedilen Şarkılardan Oluşan “Before and After” İsimli Albümünü Duyurdu

Neil Young, 8 Aralık’ta Reprise Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Before and After” isimli yeni albümünü duyurdu. Young albüm için kariyeri boyunca seçtiği şarkıları yeniden kaydetti.

“Müzik tarihine bir yolculuk” olarak tanımlanan “Before and After” için Young, kataloğundan kendi favori şarkılarından bazılarını seçti. Çoğunlukla solo akustik yeniden kayıtlardan oluşacak albüm, 13 şarkının baştan sona sorunsuz bir şekilde birbirine karışmasını sağlayacak şekilde sıralanacak.

Young yaptığı açıklamada, “Duygu, parçalar halinde değil, bütün bir parça olarak yakalanıyor, bu şekilde dinlenmek üzere tasarlandı” diyor. “Bu müzik sunumu karıştırmaya, dijital düzenlemeye, ayırmaya meydan okuyor. Sadece dinlemek için. Bu her şeyi anlatıyor.”

Young’ın prodüktörlüğünü ve miksajını da üstlendiği albüm, 1966’da Buffalo Springfield ile yaptığı ilk çalışma “Burned”den 2021’de yayımladığı “Don’t Forget Love”a kadar geniş bir kapsama alnına sahip. Albümde ayrıca daha önce yayımlanmamış “If You Got Love” isimli bir şarkı da yer alıyor.

Bununla birlikte Young 3 Kasım’da, 1973 tarihli konser albümü “Time Fades Away”in 50. yıl dönümü yeniden basımını yayımlayacak. Bu yılın başlarında 1977 tarihli “kayıp albümü” “Chrome Dreams” paylaşılmıştı.

Gelecek albüm “Before and After”ın kapak görseli ve şarkı listesini aşağıda görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Neil Young “Before and After” şarkı listesi:

01. I’m the Ocean

02. Homefires

03. Burned

04. On the Way Home

05. If You Got Love

06. A Dream That Can Last

07. Birds

08. My Heart

09. When I Hold You In My Arms

10. Mother Earth

11. Mr. Soul

12. Comes a Time

13. Don’t Forget Love

Neil Young, photo credit Rebecca Cabage/Invision/AP

What's your reaction?

tr_TRTurkish