Kurt Vile Yaklaşan EP’si “Back to Moon Beach”i Yeni Single ile Duyurdu

Kurt Vile, 17 Kasım’da Verve aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Back to Moon Beach” adlı yeni EP’sini duyurdu. Şarkıcı-söz yazarı duyuruyla birlikte “Another good year for the roses” isimli, EP’nin ilk single’ını da paylaştı.

“Back to Moon Beach” bir EP olsa da neredeyse bir saat uzunluğunda ve dokuz parçadan oluşan tam bir albüm niteliğinde. Vile bir basın açıklamasında şöyle diyor, “İlk 6 parça ki bunlar tek bir LP’ye sığanlar – dünya için yeni, bir ayağım çok da uzak olmayan geçmişte, diğeri ise minik bir parmağımla geleceği işaret ediyor. Ayaklarım birlikte zaman geçiren bir çift gibi.”

“Back to Moon Beach”in açılış parçası olan “Another good year for the roses” Vile tarafından 2019’da dünya çok ama çok daha farklıyken yazılmaya başlandı. Stella Mozgawa ile birlikte şarkıda da yer alan Cate Le Bon’un ortak yapımcılığını üstlendiği orta tempolu melodi, kasıtlı olarak tembel bir his uyandırıyor. Vile, ağır aksak bir piyano ve gitar eşliğinde “Daha iyisini bir mektuba dökmeye hazır değilim/ Bu da bana bir gün oturup kendime bir mektup yazacağımı hatırlatıyor” diyor.

Aşağıda yeni şarkı “Another good year for the roses”ı dinleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Kurt Vile “Back to Moon Beach” EP şarkı listesi:

01. Another good year for the roses

02. Touched somethin (caught a virus)

03. Back to Moon Beach

04. Like a wounded bird trying to fly

05. Blues come for some

06. Tom Petty’s gone (but tell him i asked for him)

07. Must Be Santa

08. Passenger side

09. Cool Water (Single Mix)

Kurt Vile, photo by Lance Bangs

Consequence.net

tr_TRTurkish