Hyperia Yeni Single “The Serpent’s Cycle”ı Atmosferik, Korku Temalı Bir Klip ile Sunuyor

Hyperia 17 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak üçüncü uzunçalarları “The Serpent’s Cycle”a adını veren şarkıyı paylaştı. Şarkı yaklaşan Cadılar Bayramı için iyi bir zamanlamaya sahip olarak cadılık, ölüm ve okült-esque içeriğiyle öne çıkan, korku temalı bir kliple servis edildi.

Thrash ve heavy arasındaki ince çizgi üzerinde ilerleyen şarkı grubun, bundan önce paylaşılan şarkılar “Prophet Of Deceit” ve bir metal marşı niteliğindeki “Automatic Thrash Machine” sonrası gelecek albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.

Grup şu detaylara değiniyor: “The Serpent’s Cycle, bir hayatı yaşamanın inceliklerini öğrenme yaklaşımımıza bir benzetme olduğu kadar, tekrarın bizi yaptığımız işte nasıl daha iyi hale getirdiğine, kalıbı birazcık kırmanın kendi yaratıcılığımız için bir kıvılcım görevi görebileceği noktaya kadar: “Albüme adını veren parça aynı hayatı tekrar tekrar yaşadığımızı ama bazen farklı bir seçim yaparak yeni bir boyut yarattığımızı anlatıyor. Tipik bir Hyperia şarkısı, hızlı, sert ve ağır. Oldukça sert bir şarkı ve nakaratta akılda kalıcı bir melodiyle kendini bırakıyor.”

Grubun nihayet kendi sound’larını oturttuklarının altını çizdiği bu şarkı, bir sonraki albümlerinden neler bekleyebileceğimize dair son bir teaser için mükemmel bir şarkı gibi görünüyor: “İlk iki albümümüzdeki unsurları alıp bin katına çıkararak, ilgili olduğumuz her şeyi kapsıyor.”

Kanadalı grup ilk EP’leri “Fish Creek Frenzy” ile eski usul thrash’in kesinlikle yeniden canlandırılabileceğini ve yenilenebileceğini gösterdi. Ardından gelen ilk albüm “Insanitorium” (2020) ise teknik becerileri ve şarkıcı Marlee Ryley olağanüstü performansı ile dinleyicileri tatmin edecek etkiyi barındırıyordu. HYPERIA, Mart 2022’de ikinci uzunçalarları “Silhouettes of Horror”u yayımladı. Sound ve şarkı yazımlarını sürekli geliştiren grup, bu albümle tehditkâr bir ses duvarı yarattı. Uyku felci, korku hikayeleri ve akıl sağlığı gibi konular arasında gidip gelen bu müzikten saldırganlık ve delilik fışkırdı ve dinleyicileri akıl hastanesi gibi bir dünyaya taşıdı. Grup, süslü bir metal versiyonunda bir ABBA cover’ına bile yer verdi. Albüm Metal Hammer 2022’de ‘Yılın En İyi 10 Thrash Metal Albümü’ arasında yer aldı. HYPERIA yeni albümü “The Serpent’s Cycle”ı 17 Kasım 2023’te yayımlamaya hazır.

The Serpent’s Cycle, Hyperia için yeni bir döneme atılan son adımı işaret ediyor ve bu nedenle şimdi YouTube’da izlenebilecek atmosferik korku temalı bir video ile özel bir ilgiyi hak ediyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Hyperia, photo credit Caitlin Delaplace Photography

tr_TRTurkish