Syd Barrett Belgeseli “Have You Got It Yet?” Pink Floyd’un Fırtınalı Dehasını Keşfediyor

Pink Floyd’un orijinal, fırtınalı solisti Syd Barrett, Mercury Studios’un yeni belgeseline konu oldu, Have You Got It Yet? The Story of Syd Barrett and Pink Floyd.

Deadline’ın bildirdiği gibi, filmin yönetmenliğini Roddy Bogawa ve Hipgnosis’in kurucu ortağı ve 1968’deki Saucerful of Secrets’tan en büyük albümlere kadar neredeyse tüm Pink Floyd kayıtları da dahil olmak üzere rock’ın en ikonik albüm kapaklarından bazılarının tasarımcısı olan merhum Storm Thorgerson üstlendi.

Yapılan açıklamaya göre, “Film, Storm’un zamansız ölümünden sonra Bogawa tarafından StormStudios fotoğrafçısı Rupert Truman ve yapımcı Julius Beltrame ile tamamlandı.”

Thorgerson, Barrett ve Roger Waters ile liseye gitti ve grubun oluşumu hakkında ilk elden bir görüşe sahipti. Barrett tarafından en sevdiği iki blues müzisyeni olan Pink Anderson ve Floyd Council’den seçilen grup ismi, Barrett tarafından yazılan ilk hitler ve Barrett’ın uyuşturucu düşkünlüğü ve zihinsel sağlık sorunlarına kadar.

Yapım Pink Floyd’un diğer üç üyesi Roger Waters, Nick Mason ve David Gilmour, ayrıca Barrett’ın kız kardeşi Rosemary Breen, Pink Floyd menajerleri Peter Jenner ve Andrew King, The Who’dan Pete Townshend, Blur’dan Graham Coxon, MGMT’den Andrew VanWyngarden ve Barrett’ı 2006’daki çığır açıcı oyunu Rock ‘n’ Roll’da 1960’ların vaatlerinin ve hayal kırıklıklarının sembolü olarak kullanan son 50 yılın en büyük oyun yazarlarından biri olan Tom Stoppard ile röportajlara yer veriyor.

consequence.net

tr_TRTurkish