Bruce Springsteen’den Commodores “Nightshift” Yorumu

Bruce Springsteen, yakında çıkacak olan soul ve R&B cover albümü “Only the Strong Survive”dan bir parça olan Commodores’un “Nightshift” yorumunu ve Thom Zimny ​​tarafından yönetilen bir performans videosunu paylaştı.

Projenin yaratılışının başlarında kaydedilen Springsteen’in “Nightshift” versiyonu Sprşngsteen, yapımcı Ron Aniello ve mühendis Rob Lebret’e albümü bitirmeye çalışırken kendilerine “The Nightshift” lakabını vermeleri konusunda ilham verdi.

Springsteen albümü, Soozie Tyrell, Lisa Lowell, Michelle Moore, Curtis King Jr., Dennis Collins ve Fonzi Thornton’un geri vokalleriyle birlikte The E Street Horns ve Rob Mathes’in düzenlemelerini içeren tam bir grup ile kaydetti.

Orijinal versiyonu Commodores’un 1985 yılındaki aynı adlı albümünde yer alan “Nightshift”, grubun 1984’te ölen yakın arkadaşları Marvin Gaye ve Jackie Wilson’a bir saygı duruşu olarak kaydedilmişti. Her iki şarkıcının da öbür dünyada yaşadığını hayal ederek yazılan şarkı, Commodores’un Lionel Richie’nin gruptan ayrılmasından sonraki ilk hit olmuştu.

11 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak “Only The Strong Survive”; The Temptations, Aretha Franklin, Diana Ross and the Supremes’in şarkılarının coverlarının yanı sıra, Springsteen’in Eylül ayında albümü duyururken paylaştığı Frank Wilson’ın “Do I Love You (Indeed I Do)” versiyonunu da içeriyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish