Gojira, EA Sports NHL 23 Oyun Müziklerinin Bir Parçası Olan Yeni Şarkısı “Our Time Is Now”ı Paylaştı

Gojira yeni EA Sports video oyunu NHL 23’ün müzikleri arasında yer alan yepyeni şarkı “Our Time Is Now”ı paylaştı.

Şarkı, Fransız metal grubunun, büyük alkış alan geçen yılki “Fortitude” albümünden bu yana kulaklarımıza ulaşan ilk yeni müziği oluyor.

NHL 23 müziğinin bir parçası olmanın yanı sıra, “Our Time Is Now”, Gojira solisti Joe Duplantier tarafından detaylandırıldığı gibi, güçlü bir sosyopolitik mesaj içeriyor:

Bu şarkı, karanlık bir dünyaya ışık tutan tüm dövüşçülere gidiyor. Bir değişimin parçası olduğunuzu gösterin! Kendiniz ve topluluğunuz için anlamlı bir şeyi önemsiyorsanız. Bir davayı savunuyorsanız, hakları elinden alınanlara şefkat ve dayanışma gösteriyorsanız, doğuştan gelen haklarınızı savunan veya ormansızlaşmaya karşı savaşan bir savaştaysanız, hayvan haklarını, insan haklarını savunuyorsanız, sen dünyamızı şekillendirecek şimşek, kıvılcımsın. Şimdi senin zamanın! Şimdi bizim zamanımız!”

Duplantier ayrıca şarkıyı Masha Amini’ye şu sözlerle adadı: “Huzur içinde yat genç Masha Amini. Tahran’da başörtüsünü “düzgün” takmadığı için “ahlak polisi” tarafından öldürüldü ve ölümünü takip eden protestolar sırasında vahşetlerin tüm kurbanları Huzur içinde yatsın. İranlı kadınları, zulme karşı tavır alma mücadelesinde destekliyoruz!”

Yeni Gojira şarkısının yanı sıra, NHL 23 oyun müziği Ghost, Korn, Coheed and Cambria, Turnstile ve daha birçok grubu içeren 42 şarkıdan oluşuyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish