Rival Sons Yeni Albümü “Darkfighter”ı Duyurdu, Çıkış Şarkısı “Nobody Wants To Die”ı Paylaştı

Kaliforniyalı rock grubu Rival Sons, “Darkfıghter” isimli yeni stüdyo albümünü duyurdu. Grubun uzun zamandır birlikte çalıştığı Dave Cobb ile üretilen albüm 10 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak.

Albüm duyurusuyla birlikte grup, albümün ilk single’ı “Nobody Wants to Die”ı ve şarkının Eli Sokhn’un yönettiği müzik videosunu da yayımladı. Şarkı, 2019’un Grammy adayı Feral Roots’u piyasaya sürdüklerinden bu yana Rival Sons’un ilk yeni müziği olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Şarkıcı Jay Buchanan yeni single için “Hayatınızı Demokles’in kılıcının başınızın üzerinde bir iplikle asılı olduğunu bilerek yaşıyorsunuz” diyor fe ekliyor, “Varoluşunun süreksizliğinin tamamen farkındasın, ama bunu her zaman düşünemezsin – yoksa hayatını mahveder. Birkaç yıl morgda servis danışmanı olarak çalıştım, cenaze arabalarını sürdüm ve açtım. Günde üç cenazeye katılırdım. Bazen kapasitenin üzerinde doldurulurlar. Diğer zamanlarda, sadece ben, bir rahip ve yerdeki bir delik olurdum. Kim olduğun önemli değil; büyük ekolayzır geliyor.”

Buchanan albümün genel temasıyla ilgili olarak ise, “Darkfighter izolasyonun, Pandemi’nin ve giderek gevşeyen ABD’nin ulusal dokusunun kültürel bölünmesini temsil ediyor. Bu albümde kimlik kaybı, neşenin korunması ve ışığı ve şekli yeniden görme konusunda güçlü temalar var.”

Gitarist Scott Holiday şöyle devam ediyor: “Albümler, gerçeklerden kaçmanın sağlıklı bir şeklidir. Umarım bu sizi olabildiğince uzağa götürür. Amacımız sinematik bir çalışma ortamı yaratmaktı. Kapılar arkanızdan kapanır kapanmaz, yolculuğa hazırsınız. Bu gerçekten kendimize gelmemizin sesi. Etkilerimizden uzaklaştık ve olduğumuz şeye daha da yaklaştık. Darkfıghter, Rival Sons’a benziyor.”

Aşağıda yeni şarkı “Nobody Wants To Die”i albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Rival Sons “Darkfıghter” şarkı listesi:

01. Mirrors

02. Nobody Wants to Die

03. Bird in the Hand

04. Bright Light

05. Rapture

06. Guillotine

07. Horses Breath

08. Darkside

Grup Foyoğrafı: Robby Klein

What's your reaction?

tr_TRTurkish