Neil Young’ın “Harvest” Albümünün 50. Yıl Dönümü Baskısı Geliyor

Neil Young, 50. yıl dönümü için klasikleşmiş “Harvest” albümünü yeniden yayımlayacak.

Bu yeni özel sürümde daha önce yayımlanmamış bir belgesel ve konser filmi, kayıt oturumlardan albüme dahil edilmemiş üç kayıt ve daha fazlası yer alacak.

2 Aralık’ta Reprise aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümün 3xLP ve 3xCD setlerinin her ikisi de ciltli bir fotoğraf kitabı, posterler ve fotoğrafçı Joel Bernstein’ın ön notlarıyla birlikte geliyor.

Young albümün duyurusuyla birlikte gelecek konser filminden “Heart of Gold” performansını paylaştı.

Bu parça ve diğer yedi şarkı, Şubat 1971’de BBC’de konserde canlı olarak kaydedildi. Bu, setin ilk resmi yayını olurken, paylaşılacak diğer kayıtlar arasında son ikisi BBC, setinde de sahnelenmiş “Bad Fog of Loneliness”, “Journey Through the Past”, ve “Dance Dance Dance” yer alıyor.

Hem CD hem de plak kutu setleri, konserin bir DVD’si ve Harvest’in kayıt sürecinde çekilen iki saatlik Harvest Time belgeseli ile birlikte sunuluyor.

Geçen ay, Neil Young & Crazy Horse, yapımcılığını Young ve Rick Rubin’in üstlendiği “World Record” isimli yeni albümünü duyurmuştu.

10 şarkının yer aldığı ve 18 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak albüm, Young’ın 2016 albümü “Peace Trail”i de kaydettiği Rick Rubin’in Malibu’daki Shangri-La stüdyolarında kaydedildi.

tr_TRTurkish