King Gizzard and the Lizard Wizard Bu Ay Yayımlanacak Üçüncü Albümlerinin İlk Single’ı “Hate Dancin’” ile Huzurlarınızda

King Gizzard and the Lizard Wizard, yaklaşmakta olan ve bu ay dinleyiciyle buluşacak üçüncü albümleri “Changes”in ilk single’ı “Hate Dancin’”i paylaştı.

King Gizzard solisti Stu Mackenzie yaptığı açıklamada, “Dans etmekten ne kadar nefret ettiğim hakkında bir şarkı yazmaya başladım ama sonra dans etmeyi sevdiğimi fark ettim” diyor.

Şarkı, John Angus Stewart’ın yönettiği müzik videosuyla paylaşıldı.

King Gizzard’ın ekim ayının üçüncü albümü ve 2022’nin altıncı albümü “Changes” için grubun ilk olarak 2017 yılında üzerinde çalışmaya başladığı ancak şu ana kadar kayıtlarından memnun olmadığı bilgisi düşülüyor.

Mackenzie, “Changes’i bir şarkı döngüsü olarak düşünüyorum” diyor ve ekliyor, “Her şarkı bu tek akor ilerlemesi etrafında inşa edilmiştir – her parça bir temanın varyasyonu gibidir. Ama o zamanlar fikri tamamlayacak müzikal kelime dağarcığımız var mıydı bilmiyorum. Bitmiş albümdeki ‘Exploding Suns’ versiyonu da dahil olmak üzere bazılarını o zaman kaydettik. Ama seanslar bittiğinde, hiç bitmiş gibi gelmiyordu. Kafamızda bu fikir vardı ama bir türlü ulaşamadık. Henüz yapmak istediğimiz şeyi nasıl yapacağımızı bilmiyorduk.”

“Changes” 28 Ekim’de geliyor. Grup ocak ayında “Butterfly 3001” remix rekorunu paylaştı. “Made in Timeland” mart ayında gelmiş ve onu çift albüm “Omnium Gatherum” nisan’da izlemişti. Bu ekimde ise grup “Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava” ve “Laminated Denim” albümlerini paylaştı.

tr_TRTurkish