Dan Brooklyn, Aleister Crowley’nin Hayatının Unutulmaz Yorumunu Bir Konsept Albüm ile Aktarıyor

Okült uygulamaların ustası, dünyanın en kötü adamı, aynı zamanda ünlü bir ressam, şair ve ayin büyücüsü Aleister Crowley’in biyografisi ve pratikleri, olabilecek en dikkat çekici şekilde bir kez daha devreye girmek üzere.

Çocukluğundan beri karşı tarafla iletişim halinde olan Hollandalı sanatçı Dan Brooklyn, Crowley’in ölümünün 75. yıldönümü olan 1 Aralık’ta Aleister Crowley’nin hayatı ve uygulamaları hakkında bir konsept albüm olan “The Great Beast”i yayımlamaya hazırlanıyor. Albüm ruhsal, okült ve efsanevi olan her şeyle ömür boyu süren bir bağı pekiştiriyor.

Athanasia ve eski Five Finger Death Punch gitaristi Caleb Bingham, Brooklyn’le omuz omuza, albümün anlatmak üzere yola çıktığı tuhaf, ancak merak uyandıran hikâyeyi dikkatlice dokumak için bir araya geliyor.

Şimdi ise albümdeki en tartışmalı şarkılardan biri olan “Liber XLIV (The Mass of the Phoenix)” dinleyiciyle buluştu.

Alice Cooper, Rammstein gibi shock rock ve industrial metal hareketinden müzikal ilham alan şarkı, Crowley’nin en uç törenlerine dokunurken, tek kişilik bir ritüeli anlatıyor.

Hollanda, Eindhoven’daki prestijli Metal Factory’de eğitim gören ve Athanasia’nın davulcusu olarak Avrupa’yı dolaşan çok yönlü müzisyen, albümde dinleyiciyi Crowley’nin yaşamı ve pratikleri boyunca bir yolculuğa çıkarıyor. Amacı asla övmek değil, Aleister Crowley’in uygulamaları ve felsefeleri hakkında farkındalık yaratmak.

Dan Brooklyn, Crowley’nin kendisi ve albümün hikayesi hakkında şunları söylüyor: “Crowley, tanrı korkusu olan çağdaşları tarafından korkutuldu; 60’ların ve 70’lerin karşı kültür kuşağı tarafından öncü ve özgür düşünür olarak kutlandı. Ama birçok yüzden hangisi Crowley’nin gerçek yüzü? Kova Çağı’nın yolunu açan yanlış anlaşılan, çapkın öncü müydü? Yoksa eleştirmenlerin iddia ettiği gibi bencil, seks ve uyuşturucu bağımlısı bir narsist mi? “The Great Beast”i dinleyin ve kendiniz keşfedin!”

“The Great Beast”, 1 Aralık 2022’de SAOL aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

tr_TRTurkish