OIEE ve badfocus İş Birliği “Maze” Yayında

Her şey OIEE ve badfocus Budapest Showcase Hub (BUSH)’da buluştuktan sonra hem stüdyoda hem de birlikte bir turla bir iş birliği yapmaya karar vermesiyle başlıyor.

OIEE’nin bir demo fikri üzerinde çalışarak, Aralık 2021’de Prag’da iki günlük bir stüdyo oturumu sırasında bir parça geliştiriyorlar. “Maze”, BETWIXT tarafından bir derleme albümün parçası olarak yayımlanıyor.

Şarkı hakkında, “Bu parçadaki etkilerimiz çoğunlukla Kiasmos, Siriusmo, Bonobo oldu. Kendi üretim tarzımızla müzik zevkimizin güzel bir karışımı” diyen OIEE şöyle devam ediyor, “Planımız iletişimde kalmak ve zaman zaman Prag ve Budapeşte’de birlikte oynamak. Bu yılki birlikte turumuz Bratisla, Prag ve Brno’yu da içeriyor.

OIEE şu anda 2023’te çıkacak olan ikinci albüm üzerinde Grammy ödüllü Steve Dub (Chemical Brothers), SENA (Gana), Aluphobia (miksaj), WaTa (ortak yapım), Fanni Zahár (Flüt) gibi diğer sanatçılarla birlikte çalışıyor.

Gelecek albümün soundu, tropikal house, pop, nudisco, dans ve breakbeat, disco, trance unsurları ve modern soul benzeri vokallerle, dans edilebilir melodiler ve akılda kalıcı, bireysel ve tavizsiz bir sound olarak tarif ediliyor.

Badfocus ise Prag merkezli bir yapımcı, besteci ve multi enstrümantalist Prokop Korb’un gelişmekte olan bir projesi. Müziği, kendi müzik dilini genişletme çabasından güç alan bol bir sonik fanteziyi temsil ediyor. Badfocus, genç yaşına rağmen, yeni ses manzaraları, ritimler ve melodiler için sonsuz bir açlıkla gerçek bir yaratıcı ruhu bünyesinde barındırıyor.

2020 baharında projenin başlangıcından bu yana, ilk albümü wallflower’ı yayınlamayı başaran badfocus’u dinlerken Nils Frahm, Ólafur Arnalds veya Bonobo gibi sanatçılar ve projelerle paralellikler duyabilirsiniz, ancak piyasaya çıkan her şarkıda kristalleşen orijinal sesini kesinlikle tanıyacaksınız.

tr_TRTurkish