St. Vincent’in Yeni Albümü “Daddy’s Home” Yayında

St. Vincent sahne adıyla müzik dağarcığımıza yerleşen Annie Clark’ın yedinci stüdyo albümü “Daddy’s Home” yayında.

Babasının dokuz yıl hapis yattıktan sonra çıktığı 2019 kışında albümün bazı şarkılarını yazmaya başladığı albüm, Clark’ın büyürken dinlediği klasik funk ve soul plaklarından esinleniyor ve bu yanıyla da babasıyla ilişkisinin geçmişe dönük bir incelemesi olarak kariyerinin önemli basamaklarından biri oluyor.

Daha önce, 2017’deki “Masseduction” albümünde de Clark’la birlikte çalışan Jack Antonoff’un prodüktörlüğünü yaptığı on dört şarkılık albüm, omurgasının 70’lerin funk ve soul anlayışı üzerine oturması bakımından da önceki albümün synth pop dokusundan uzak kalıyor.

Clark’ın birçok kişisel düşünceyle yüzleşirken hikayecilik vasfının ön plana çıktığı albüm, fon olarak da soundu belirleyen ruha uygun olarak 1970’lerin başındaki New York’u alıyor.

Clark, bir röportajında ​​albüm için ‘1973’te New York şehir merkezinde olmanın sesi’ ifadesini kullanırken, Stevie Wonder ve Sly & the Family Stone gibi isimlerden ilham aldığını söylüyor ve albümün yayını öncesi paylaşılan şarkılar “Pay Your Way In Pain”, “The Melting of the Sun” ve “Down” ile de tüm bu hassas ve özenli hissiyat dinleyiciye ulaşıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish