Orhan Deniz’den Değer Deniz Anısına Yeni Şarkı “Masalın”

2015 yılında aramızdan koparılan Değer Deniz, her sene olduğu gibi altıncı ölüm yıl dönümünde de yine müzikle anılıyor.

Kardeşi Orhan Deniz’in ablasının bestesini aranje ettiği ‘’Masalın’’ teklisi Lin Records etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kendisi de müzisyen olan kardeşi Orhan Deniz ve Değer in yakın arkadaşları her sene ölüm yıl dönümü ve doğum gününde Değer’in bestelerini düzenleyerek yeni bir paylaşımda bulunuyor.

Orhan Deniz Masalın parçasının çıkış sürecini şu sözlerle anlatıyor:

’Değer’in aramızdan, elimizden alınmasının hemen akabinde onun elimizde kalan kayıtlarından yeni bir şeyler üreterek, güzel ruhunu ve bize bıraktıklarını anarak onu yaşatmaya devam etmek aslında amacım. Sözlerini de kendimce düzenleyerek bize anlatmak istediklerinin tercümanı olmak istedim. Sanki hala bize sesleniyor ve ben buna gerçekten inanıyorum. 5 Mayıs’la gelen bahar coşkusuna senin seslerin karışsın Değer. Her zaman kalbimizdesin.”

Aranjmanını Orhan Deniz’in yaptığı parçada, vokallerde Değer Deniz, bas gitar, bas klarnet ve klarnette Orhan Deniz, davulda Onur Başkurt, perküsyonlarda ise Abbas Karacan var. Parçanın mix’ini Berk Kula, mastering’ini Ahmet Kalabay yaptı. Kapak tasarımı Deniz Erk, lyric video ise Selen Hünerli’ye ait.

tr_TRTurkish