Smashing Pumpkins Gitaristi Jeff Schroeder Gruptan Ayrıldı

Smashing Pumpkins gitaristi Jeff Schroeder 15 yılı aşkın bir sürenin ardından gruptan ayrıldı.

Schroeder, 24 Ekim Salı günü Pumpkins’in resmi Instagram sayfası aracılığıyla yaptığı duyuruda, “Grupla geçirdiğim son 16 yılda yarattığım inanılmaz anıların sayısı neredeyse ölçülemeyecek kadar çok. Verilmesi çok zor bir karar olmasına rağmen, biraz daha farklı bir yol keşfetmek için kendime yer açmak amacıyla gruptan ayrılmaya karar verdim.”

Sözlerine şöyle devam etti: “Billy, Jimmy, James ve Jack’e hem harika grup arkadaşları hem de daha da iyi dostlar oldukları için teşekkür etmek istiyorum. Sizinle aynı sahneyi paylaşmayı kesinlikle özleyeceğim. Gruba gelecekte başarılar diliyorum. Sizi izliyor ve dinliyor olacağım.”

Bunun üzerine Billy Corgan, Jimmy Chamberlin ve James Iha ortak bir açıklama yaptı: “Jeff’e gruba ve büyük hayranlarımıza olan sonsuz bağlılığı için teşekkür ediyoruz. Onun gibi bir arkadaşa ve SP’nin iyi ve zor zamanlarında yanında olduğu için minnettarlığımızı ve takdirimizi ifade etmeye kelimeler yetmez.”

Schroeder grubun turne kadrosuna 2007 yılında “Zeitgeist” adlı yeniden birleşme albümünü desteklemek üzere yola çıktıklarında katıldı. Her ne kadar bu albüme katkıda bulunmamış olsa da Schroeder grubun çekirdek üyelerinden biri haline geldi ve bu yılki üç bölümlük rock operası “ATUM” da dahil olmak üzere sonraki tüm albümlerde grupla birlikte kayıt yaptı.

Gitarist yaptığı açıklamada Pumpkins’e nasıl üye olduğuna değindi: “2007 yılında The Smashing Pumpkins’e katıldığımda neye bulaştığım hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bu fırsat bir anda karşıma çıktı. UCLA’de karşılaştırmalı edebiyat alanında doktora yapıyordum ki yakın bir arkadaşım bana mesaj attı ve The Smashing Pumpkins’in bir gitarist aradığını söyledi. Grubun büyük bir hayranı olarak seçmelere katılmaya karar verdim.

Pumpkins gelecek yıl Weezer ile birlikte İngiltere ve İrlanda’da bir turneye çıkacak. Ayrıca bir stadyum turnesinde Green Day’e destek verecekler. İkinci turne için kesin tarihler ve bilet bilgileri henüz açıklanmadı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Photo credit: Jeff Hahne / Getty

Consequence.net

tr_TRTurkish