Job for a Cowboy 10 Yıl Sonra Gelecek Yeni Albümünü İkinci Single “The Forever Rot” ile Duyurdu

Job for a Cowboy, 23 Şubat’ta Metal Blade Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Moon Healer” isimli yeni albümlerini yaklaşık 10 yıl sonra duyurdu. Albümün kapanış parçası “The Forever Rot” şimdi dinlenebilir.

Uzun bir aranın ardından teknik death metal grubu geçtiğimiz günlerde, 2014’teki “Sun Eater”dan bu yana grubun ilk yeni şarkısı olan “The Agony Seeping Storm” ile geri dönmüştü.

Önceki şarkı gibi, “The Forever Rot” da ciddi kompozisyon gücüne sahip dolambaçlı bir parça. Prog faktörü ilk single’a kıyasla oldukça yükselmiş, riffler yarı doğrusal bir şekilde birbirine bağlanıyor. Grup, gitarın bu yoğun pasajlarında ilerlerken keskin bir dinamik duygusu sergiliyor ve Jonny Davy’nin vokalleri tüm bu süre boyunca kesiliyor.

Şarkıcı Jonny Davy bir basın bülteninde albümün ana konseptini şu sözlerle açıklıyor: “Moon Healer’da, halüsinojenik ilaçların aralıksız kullanımı yoluyla derin bir aydınlanma için amansız bir arayışa giren ve bunun akıl sağlığına verdiği zarar nedeniyle gerçeklikten ciddi bir kopuşa yol açan yakın bir arkadaşın etrafında şekillenen bir konsepti keşfediyoruz.”

Yeni şarkı hakkında ise şu detaylara değiniyor: “The Forever Rot” şarkısı, insan evrimi ve gelişiminin bir şekilde diğer dünyevi veya boyutlar arası gerçeklikleri ve dini varlıkları algılamanın kısıtlanmasına yol açtığına dair inançlarına değiniyor. Fiziksel dünyadan kopuşlarını ve gerçek canlılığın kendini yok etme ve yeniden yaratma becerisinde bulunabileceği fikrini irdeliyor. Tükettikleri bazı uyuşturucular, evrimin kapısını kapattığı bu gerçeklikleri açmıştır.”

Moon Healer’ın kayıtları Sanford, Florida’daki Audiohammer Stüdyoları’nda yapımcı Jason Suecof (Death Angel, The Black Dahlia Murder, Deicide) tarafından gerçekleştirildi ve Job for a Cowboy, 2014 tarihli Sun Eater’ın yönetimini üstlenen isimle yeniden bir araya geldi.

Davy bir basın açıklamasında “Jason’la aynı ritüeli gerçekleştirmemizin birçok nedeni var” diyor. “Ama en bariz olanı onun usta bir söz yazarı, gitarist ve hatta vokalist olması. Fikirler konusunda çok az kişinin sahip olduğu bir kulağa sahip. Grup olarak nereden geldiğimizi çok iyi anlıyor.”

Uzun süreli ara konusunda Davy, “ailesi için gruba bir adım geri çekilmek” zorunda kaldığını açıkladı. Faaliyetlere uzun süreli bir ara verilmesi kararlaştırıldı.

Davy “Bu, sonunda hepimiz için bir yol ayrımı yaratan katalizör oldu” dedi. “Hepimiz ayrı yollara sürüklendik. Babalık, ek müzik projeleri, akademik dereceler ve grup dışındaki kariyerler önceliği hayatın odağını aldı” diyor ve ekliyor, “Her şey birlikte yeni bir projede iş birliği yapmamız için sıraya girdi; yeni bir şey için eşiği geçmenin zamanı gelmişti.”

Aşağıda yeni şarkı “The Forever Rot”u dinleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

Job for a Cowboy, photo by Chris Klumpp

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Job for a Cowboy “Moon Healer” şarkı listesi:

01. Beyond The Chemical Doorway

02. Etched In Oblivion

03. Grinding Wheels Of Ophanim

04. The Sun Gave Me Ashes So I Sought Out The Moon

05. Into The Crystalline Crypts

06. A Sorrow-Filled Moon

07. The Agony Seeping Storm

08. The Forever Rot

Consequence.net

tr_TRTurkish