Metallica Basçısı Robert Trujillo Çocukken Manson Ailesi Çatışmasından Nasıl Saklandığını Anlattı

Metallica basçısı Robert Trujillo, The Offspring’in Time to Relax podcast’ine verdiği yeni röportajda, 30 polis memuru Charles Manson’ın dört müridiyle çatışmaya girerken büyükannesinin duşunda saklanmasının üzücü hikayesine geri döndü.

Robert Trujillo Santa Monica, Kaliforniya’da doğdu ve Los Angeles bölgesinde büyüdü. Genç Trujillo, 21 Ağustos 1971’de altı yaşındayken Hawthorne’da, Manson Ailesi tarafından soyulan bir mağazanın hemen köşesinde, büyükannesinin evindeydi.

Hawthorne, California’dayım,” diye anlatıyor Trujillo [Metal Injection tarafından aktarıldığı şekliyle]. “Büyükannemin evinde kalıyorum… Hawthorne Bulvarı’nın köşesindeki silah dükkânı, ordu malzemeleri dükkânı soyulmuştu. Manson ailesinin büyük bir planı vardı. İnternetten kontrol edebilirsiniz. Silah dükkanını soyacaklar, cephanelerini ve her şeyi alıp Los Angeles Uluslararası Havaalanı’na gideceklerdi ve planları bir 747 kaçırıp Charlie’nin kendilerine geri verilmesini talep etmekti ve bu uçağı Tanrı bilir nereye götüreceklerdi.”

Trujillo şöyle devam etti: “Belli ki plan işe yaramadı. Polisler ortaya çıktı. Çatışma çıktı. Silah sesleri duyuyorduk, her şey oluyordu. Birdenbire polis helikopterleri geldi ve etrafta uçmaya başladı. Bir tür dahili telefondan konuşuyorlardı: ‘Herkes siper alsın’… Babam da tüm ışıkları kapattı. Duşta saklanıyorduk. Gerçekten ürkütücüydü.”

Manson’ın dört müridi – Mary Brunner, Catherine (Gypsy) Share, Lawrence Bailey ve Kenneth Como – sonunda 134. Cadde ve Hawthorne Bulvarındaki Western Surplus Mağazasını soymaktan suçlu bulundu.

Manson’a gelince, tarikat liderinin kendisi de 1970 yılında üç müridiyle birlikte yargılanmış ve çok sayıda cinayete karıştığı gerekçesiyle başlangıçta idam cezasına çarptırılmıştır. Kaliforniya’nın 1972’de ölüm cezasını kaldırmasının ardından cezası ömür boyu hapis olarak değiştirildi ve sonunda 2017’de 83 yaşında doğal nedenlerle hapishanede öldü.

Photo credit: Tim Saccenti

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

tr_TRTurkish