ALQA Gelecek Albümün İkinci Teklisi ‘allı turnam’ ile Şaşırtmaya Devam Ediyor

Alternatif sahnenin çıkış yapan ismi ALQA (okunuşu: Alka), ilk teklisi ‘bilseydim’den sonra, aralık ayında piyasaya sürmeyi planladığı 15 şarkılık albümünün ikinci single’ı “allı turnam” türküsünün cover’ını dinleyicilerle buluşturdu.

‘allı turnam’,  Los Angeles merkezli U Records etiketi ve Ulus Müzik iş birliğiyle, tüm dijital platformlarda klibiyle birlikte yayımlandı. Geçen ay ise gelecek albümün ilk single2ı “bilseydim” dinleyiciyle buluşmuştu.

ALQA, (Canan Syrell Günçer) iki yıldır üzerinde titizlikle çalışılan konsept albümün ikinci adımı “allı turnam” dan sonra, aralık ayına dek her ay yeni bir eserle dijital dünyada yerini alacak.

“allı turnam”, ALQA’nın seslendireceği beş Türk halk müziği eserinden ilki olup, düzenlemesi tamamen sanatçıya ait. Alper Ulus, hem prodüktörlüğü hem de şarkının video klibi için hikayeyi yazıp yönetmenliğini üstlendi.

Albümün mastering’i, Oppenheimer, Metallica, Game of Thrones gibi projelerle tanınan Los Angeles, California merkezli Lurssen Mastering stüdyolarında Reuben Cohen tarafından yapıldı.

“allı turnam”, kullanılan enstrüman çeşitliliği ile modern, alternatif ve elektronik rock duygusunu yakalayan şarkı, Barış Manço, Daft Punk, ve Styx gibi global sanatçıların tarzlarından ilham alarak, türküye güncel dünya müziği perspektifi kazandırıyor.

Dinleyiciyi sürükleyici bir müzikal deneyime davet eden ALQA, “allı turnam” ile alternatif müzik sahnesinde iddialı bir yer edinmeye hazırlanıyor.

tr_TRTurkish