Sharon Van Etten Yeni Şarkısı “Porta”yı Paylaştı

Sharon Van Etten iki yıl aradan sonra ilk solo şarkısı “Porta” ile geri döndü. Van Etten şarkıyla birlikte “Kendinize ulaşmanıza yardımcı olacak kişiye ulaşın” önerisinde bulunuyor.

Hareketli synth melodileri ve elektronik davullarla yükselen “Porta”, depresyon sırasındaki bir azim hikayesi olarak tanımlanırken, şarkıcı-söz yazarı yaptığı açıklamada, şarkının 2020’de en düşük seviyelerinden birinde yazıldığını söylüyor.

Yetişkin hayatımın çoğunda depresyon, kaygı nöbetleri ve başa çıkma mekanizmalarıyla mücadele ettim ve bazen o karanlık anların beni yenmesine izin verdim. Bu süre zarfında kendimi çok kopuk hissettim. Vücuduma bağlı değildim ve kendimi kontrolden çıkmış hissettim.”

Van Etten, daha sonra Kuzey Carolina’da Base Pilates’i yöneten arkadaşı Stella Cook’a ulaştığını söylüyor ve ekliyor,

Bir arkadaş arıyordum, konuşacak, özü bulmanın ne anlama geldiğini anlayan ama aynı zamanda zayıf yönlerimin ne olduğunu bilen ve onların etrafında çalışmama ve diğer güçlü yönlerimi bulmama yardımcı olabilecek birini arıyordum” diyor ve devam ediyor, “Yargısız bir bölgeye girdiğimi biliyordum ve eylemlerimden sorumlu tutulmam gerekiyordu ve Stella adım atmama yardım etti.”

Haftada bir Zoom’da buluşur, bir kahve içerek son görüşmeden beri hayata dair neler olup bittiğini konuşur ve sonra işe başlardık. Ardından bir veya iki gün sonra başka bir video gönderirdi, böylece haftanın sonuna doğru yapacak bir şeyim oluyordu. Cesaret vericiydi ama ısrarcı değildi. Seanslarımızı sevdim. Onları dört gözle bekledim. Ona ve kendime daha yakın hissetmeye başladım ve bu, işlerin umut verici görünmesine yardımcı oldu. Ve bunu dünyayla paylaşmak istedim. Karanlığın yerine. Korkularım yerine. Benim mesajım onların üstesinden gelmeye çalışmak. Zor olduğunda bile. Acıttığında bile. Ulaşın. Kendinize ulaşmanıza yardımcı olacak o arkadaşınıza ulaşın.”

Sharon Van Etten ve Daniel Knowles yapımcılığında kaydedilen şarkıda ve davulda Jorge Balbi, gitarda Charley Damski ve bas gitarda Devin Hoff’tan oluşan grubu Van Etten’e eşlik ediyor.

tr_TRTurkish