Sattas’tan Neşet Ertaş Yorumu: Yalan Dünya

Kurulduğundan bu yana dinleyici kitlesini günden güne büyüten, birbirinden güzel şarkı ve performanslara imza atan Sattas, bir Neşet Ertaş yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor.

Canlı performansı çok beğenilen ve milyonlarca kez izlenen “Yalan Dünya”nın Sattas yorumu, yepyeni stüdyo kaydıyla 11 Şubat 2022’de GRGDN Müzik etiketiyle yayında.

Sattas, bir uzun bir kısa olmak üzere iki versiyon olarak yayınladığı teklisinde, uzun yıllardır her yaştan her kesimden insanı derinden etkileyen unutulmaz Neşet Ertaş eseri “Yalan Dünya”nın ruhuna sadık kalarak parçaya kendi yorumunu katıyor.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede Faruk Demir Tugayoğlu, trombonda Seçkin Özmutlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas, 2021 sonunda yayınlanan bir Sezen Aksu klasiği “Şarkı Söylemek Lazım” cover’ı ile büyük beğeni toplamıştı. Gruba “Yalan Dünya”nın yeni kaydında Richard Laniepce saksafonuyla eşlik ediyor.

2006 yılında kurulan ve Reggae müziğin Türkiye’deki en önemli ve başarılı temsilcilerinden olan grup 2012’de ilk albümleri Sattas Reggaeband’i çıkarmış, ardından “Bir Ben Miyim”, “Aman Aman”, “Gene Sen” single’ları ile kendine yeni dinleyiciler kazandırmıştı. Sattas, ülkemizde Rock’n Coke, Zeytinli Rock Festivali gibi sayısız ulusal festivalde sahne almış, yurtdışında ise Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza atmıştır.

tr_TRTurkish