Sedat Yılmaz’dan “Işığın Yansımaları – İstanbul”

Sedat Yılmaz’ın “Işığın Yansımaları – İstanbul” adlı fotoğraf sergisi ile 14 Mayıs 2016 tarihinden itibaren, Aysu Kuşin & Le Monde D’Aysu Sanat Atölyesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Sedat Yılmaz’ın fotoğraflarında durağan İstanbul’un yanında, farklı fotoğrafların birlikte harmanlandığı, sizi İstanbul’a değil, farklı bir hayatlara götürdüğü izlemini uyandıran, algınızı değiştiren bu eserler, Aysu Kuşin ve Sedat Yılmaz imzasını taşıyor.

1976 doğumlu Sedat Yılmaz’ın fotoğrafa merakı gençlik yıllarında edindiği küçük bir fotoğraf makinesi ile başladı. Fotoğraf tutkusu, uzun aralarla devam ederken, 2009 yılında edindiği DSLR fotoğraf makinesi ile hayatının önemli bir kısmını kapladı. Bu süreç içerisinde Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin kuruluşunda yer aldı. Aldığı eğitimlerden sonra Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ile Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde fotoğraf kurslarında eğitmen olarak görev aldı. Aysu Kuşin ile fotoğrafın, çizginin ve serigrafik baskının birleştirilerek görsel farklılıkların ortaya çıkarılması üzerine çalışmalar yaptı. Çeşitli fotoğraf festivallerinde belgesel sunumları gerçekleştirdi. Birçok karma fotoğraf sergisinde yer aldı. Salt Galata Belgesel Fotoğraf Günleri’ne katılarak; Toprağın Serüveni adlı belgeseli ile beğenileri üzerine topladı.  Ayrıca 2015 yılında Ankara’da AFSAK tarafından düzenlenen 18. Ulusal Fotoğraf Sergisi, Bilim Sanat İnsanları Yarışması’na ünlü müzisyen Nedim Nalbantoğlu’nu fotoğraflayarak, 3 eseri ödüle layık görüldü.

Aysu Kuşin & Le Monde D’Aysu Sanat Atölyesi

Çamtepe Sokak, Sadıkoğlu Apartmanı, No: 4B Feneryolu-Kadıköy, İstanbul

 Işıgın_Yansımaları

tr_TRTurkish