Scott Weiland’ın Oğlu Noah Weiland’dan Yeni Şarkı: “Yesterday”

Bundan sekiz yıl önce, 3 Aralık 2015’ta hayatını kaybeden Stone Temple Pilots solisti Scott Weiland’ın 23 yaşındaki oğlu Noah Weiland, “Yesterday” isimli yeni bir solo single yayımladı.

Weiland üç yıl önce London Hudson (Guns N’ Roses’dan Slash’in oğlu) ve Tye Trujillo’nun (Metallica’dan Robert Trujillo’nun oğlu) da yer aldığı genç bir rock grubu olan Suspect208 ile ortaya çıkmıştı. Gelecek vadeden birkaç single’a rağmen Noah, uyuşturucu kullandığı iddiasıyla Suspect208’den atıldı ve yerine yeni bir solist geldi ve grup sonunda tamamen dağıldı.

Noah daha sonra Tye Trujillo ile Blu Weekend adında bir grup kurdu, ancak bu da kısa ömürlü oldu. Geçen yıl Noah, Suspect208 ile yayımladığı müzikten daha pop eğilimli bir solo EP ile geri döndü. Bu yılın başında ise “Good Riddance & Goodbye” single’ını yayımladı.

Şimdi ise alt-pop şarkısı “Yesterday” ve ona eşlik eden müzik videosuyla geri döndü. 

2022 yılında iHeartRadio’ya verdiği bir röportajda Weiland Suspect208’den çıkarılmasına değindi. “İnsanların bilmediği bir şey var: Tüm bunlar olduğunda ben hiçbir şeyin bağımlısı bile değildim,” dedi Noah. “Aylar sonrasına kadar bir şeylere bağımlı olmadım. Beni bu kadar kızdıran da buydu.”

Efsanevi babasıyla kıyaslanmasına ilişkin olarak Noah şunları söyledi: “İnsanlar beni bir istatistik olarak görmek istiyorlar, öyle hissediyorum. Grup sona erdiğinde çok fazla paylaşım vardı ve tüm yorumlar ‘Oh, tıpkı babası gibi, tıpkı babası gibi’ şeklindeydi.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish