Romy ile Yaza Hazırlık: ‘Did I (Peaches Remix) Yayında

Geçtiğimiz yaz boyunca ‘She’s On My Mind’ parçasıyla radyo listelerinde 1 numara olan Romy’den yeni tekli geldi.

“Dıd I (Peaches Remıx)” Young etiketiyle yayımlandı.

Kanadalı elektronik müzik öncüsü Peaches, Romy’nin Türkiye’de ve dünyada beğeni toplayan 2023’te yayınladığı ilk albümü “Mid Air”den “Did I” parçasını remiksledi.

Birbirlerinin müziğine uzun süredir karşılıklı olarak değer veren ikili ilk kez iş birliği yapıyor. Bu arada, Peaches, Romy’nin New York Knockdown Center’daki kapalı gişe gösterisinin bir parçası olarak parçayı seslendirmek için 29 Mart’ta sahnede Romy’ye eşlik etti.

Remix hakkında Romy şunları söylüyor:

Peaches tam bir ikon ve yıllar boyunca bana birçok yönden ilham verdi. Gittiğim ilk konserlerden biri onunkiydi ve onun sahnedeki enerjisini, şarkı sözlerini, prodüksiyonunu ve sınırları sürekli olarak daha iyiye doğru zorlamasını hiç unutmadım. Bu projeyle queer dans müziğini kutlamak istedim ve tabii ki, Peaches kadar bunu somutlaştıran bir sanatçı düşünemezdim, sadece ‘Did I’ remiksini yapmakla kalmayıp bir dize de eklemiş olmasından onur duyuyorum!”

Peaches şunu ekliyor: “Birbirimize her zaman büyük bir hayranlığımız vardı ve bu, iş birliği yapmak için mükemmel bir andı.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Fotoğraf: Vic Lentaigne

tr_TRTurkish