Pespembe “Sensizliğin Mevsimi” İle Huzurlarınızda

Pespembe, yeni teklisi “Sensizliğin Mevsimi” ile yeniden dinleyicisiyle buluştu.

Şarkının sözleri, 2010’lu yılların şairlerinden Bahadır Çakıltaş’a ait. Şair, sevdiği kadının ağzından dökülen bir cümleden yola çıkarak yazmış bu sözleri. Şarkıların sözlerini sürekli yanlış söyleyen sevgili, Oğuzhan Koç’un meşhur şarkısındaki “Bakmadım hiç mevsimine” dizesini unutup “Sensizliğin mevsimi ne?” şeklinde söyleyince şairimiz bu dizeden yola çıkarak Pespembe’nin kendisinden istemiş olduğu şarkı sözlerini yazmış. Sözler yazıldığında bir ayrılık söz konusu olmasa da Bahadır Çakıltaş ve sevdiği kadın artık bir arada değiller ve şairimiz hâlâ onsuzluğun mevsiminin kara kış mı yoksa kavurucu yaz mı olduğuna karar verememiş durumda.

Pespembe, Tunahan Tuna, Tuğra Tuna ve Ozan Erbil olmak üzere üç liseli genç tarafından 2021’de Çatalca‘da kurulurken, davula Atilla Pazarlı’nın katılımıyla son halini alıyor.

“Alkolün Etkisi”, “Sana Ben Gerek” ve “Yaşıyorum Ama Nasıl” isimli teklileriyle dinleyicilerin dikkatini çeken grup, çok geçmeden sahip olduğu potansiyeli de müzik dünyasına gösterme fırsatı yakalıyor.

Çalışmalarına ara vermeden devam eden grup, “Sensizliğin Mevsimi” isimli dördüncü teklilerini dinleyicisiyle buluştururken, bir yandan da enerjisi yüksek konser performansı ve neşeli sosyal medya paylaşımları ile dikkat çekiyor.

Söz – Bahadır Çakıltaş

Müzik – Pespembe

Davul – Atilla Pazarlı

Ritm Gitar – Ozan Erbil

Solo Gitar – Tuğra Tuna

Bas Gitar – Ebrar Rana güler

Vokal – Tunahan Tuna

Kayıt, Düzenleme, Mix – Mert Yüksel

Mastering – Evren Arkman

Tür – Rock

Kapak Tasarım – Berke Özaşık

Yapım – Ellipsis

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish