Alişan Özaydın’ın Yeni Teklisi ‘Bulut ile Ay Işığı’ Yayında

Alişan Özaydın’ın yeni teklisi ‘Bulut ile Ay Işığı’, Garaj Müzik aracılığıyla dinleyiciyle buluştu. 

Şarkı hakkında, “Bulut ile Ay ışığı” benim kişisel gelişim şarkım oldu. Umutsuzluğa kapıldığım bir dönemde köy evimde otururken gökyüzüne baktığımda gördüğüm yalnız bulut ve üzerine yansıyan ay ışığı bu şarkıdaki ilhamım oldu” diyen Özaydın şöyle devam ediyor:

O bulutun pusulası ay olmuştu. Bulut bana zamanla değiştiğini ve ayın ışığı ile yolunu bir şekilde bulduğunu anlattı orada. Çoğu insanın bir hayalinin olmaması ve umutlarının git gide tükendiği bir dönemde yol gösterici olabileceğini düşünerek kişisel gelişim şarkısı olabileceğini düşündüm. Bana umut olan “Bulut ile Ay ışığı” benim gibi düşünen insanlara da olabilirdi.”

1987 İzmir doğumlu olan Alişan Özaydın’ın, müziğe olan ilgisi dedesi sayesinde küçük yaşlarda başladı. İlkokul sonlarına doğru gitar ile tanıştı ve bu sonrasında onun ana enstrümanı oldu. İlk canlı performansını ortaokul dönemlerinde yapmaya başlamış, Lise dönemlerinde kendi grubunu kurmuştu. İzmir TRT Stajyer Radyo Ses Sanatçılığı sınavlarını kazanarak bir yıl eğitim gördü. Üniversite için gittiği Kıbrıs’ta ise beş sene yaşayan Alişan Özaydın orada da grup müziği yaparak çeşitli festival, etkinlik ve mekanlarda performans sergiledi. Kardeşi ile pandemi döneminde kurdukları “Griiyyy” ile üretimlerini sürdürüp, yine aynı dönem sosyal medya kanallarında yaptıkları paylaşımlar ile ilgi odağı oldular.

Kurumsal yaşamı bıraktıktan sonra ata toprağı Karaburun, Badembükü Ovasına dönen Alişan Özaydın altı yıldır orada yaşamakta ve üretimlerine devam etmekte. Aynı zamanda çiftçilik ve köyüne fayda sağlayacak projeler oluşturmaktadır.

Yaptığı sakin ve huzurlu şarkılar vee şarkılarında anlattığı hikayeler ile yaşamış olduğu kırsal hayatın izini taşımaktadır. Son zamanlarda yaptığı ortak çalışmalar ile de adından söz ettiren Alişan Özaydın, Gülşah Elikbank ile birlikte “iyileşir mi Kalbim” ve “Hatırla” şarkılarını yayımladı.

2022 yılında Garaj Müzik ile başladığı solo kariyerinde sırasıyla, ‘Baykuş’, ‘İyileşir mi Kalbim’, ‘Hatırla’, bir Sezen Aksu yorumu olan ‘Biliyorsun’ ve son olarak ‘Bulut ile Ay ışığı’ şarkısını dinleyicilerin beğenisine sundu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish