Riot V Gelecek Albümden Yeni Şarkı “Feel The Fire”ı Paylaştı

Riot V beklenen albümlerinden yeni şarkı “Feel The Fire”ı klibi eşliğinde paylaştı.

Grubun “Mean Streets” isimli yeni stüdyo albümü 16 Şubat 2024’te Atomic Fire Records aracılığıyla buluşacak. 2018 tarihli “Armor Of Light” sonrası grubun ilk yeni şarkılarına kulak vereceğimiz albümde yer alan on iki parça Bruno Ravel tarafından New Jersey’de kaydedildi. Ravel aynı zamanda albümün miksajını yaparken, Bart Gabriel de mastering işlemlerini üstlendi.

Bas gitarist Donnie Van Stavern yeni şarkıyla ilgili şöyle diyor: “‘Feel The Fire’ için müziği yazarken, müzikal olarak [Led Zeppelin/[Judas Priest tarzı bir havayla Riot rock’ın ilk günlerini geri getirmek istedim. Yazdığım şarkı sözleri tutkulu, agresif, aşk dolu, birbirlerine derinden saplantılı kadın ve erkeğin ruhlarındaki ateşten ilişkiyi anlatıyor. Video da bu konsepti ateş, agresif ışıklar ve tabii ki ateşli bir kadınla yakalıyor!”

Van Stavern albüm hakkında ise şunları söylüyor: “17. albümümüz ‘Mean Streets’i güçlü Atomic Fire Records etiketiyle yayınladığımız için son derece heyecanlıyız! Bu albümde hard rock ve tabii ki power metal tarzlarıyla biraz köklerimize döndük.”

Şarkıcı Todd Michael Hall ekliyor: “İnsanların ‘Mean Streets’i dinlemesi için gerçekten heyecanlıyım. Bir ayağımız geçmişte kök salmışken bir ayağımız da geleceğe dönük olarak iyi bir evrim geçiriyoruz.”

Pek çok müzisyen ve grubun ilham kaynağı oaln New Yorklu grup, esasen hard ‘n’ heavy sahnesinin yolunu açtı. “Rock City” (1977), “Narita” (1979), “Fire Down Under” (1981) ve “Restless Breed” (1982) gibi ilk müzikal adımları attıkları albümler grubun hızla büyümesini sağladı ve hard rock’tan daha metal soundlara doğru bir gelişimi izleyen bu yol tartışmasız en ikonik albümleri olan “Thundersteel” (1988) ile devam etti. Sonrasında ise grubun yolu ne yazık ki önemli kadro değişikliklerine yol açan pek çok talihsiz olayla da kesişti.

Özellikle kurucu üye Mark Reale’in ölümü grup üzerinde büyük bir etki yarattı ve sonunda Reale’in grup arkadaşı ve söz yazarı ortağı Don Van Stavern mirası devam ettirmeye karar verdi ve 2013 yılında grubu Riot V olarak yeniden kurdu.

Aşağıda yeni şarkı “Feel The Fire”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Riot V “Mean Streets” şarkı listesi:

01. Hail To The Warriors

02. Feel The Fire

03. Love Beyond The Grave

04. High Noon

05. Before This Time

06. Higher

07. Mean Streets

08. Open Road

09. Mortal Eyes

10. Lost Dreams

11. Lean Into It

12. No More

Riot V, photo Atomic Fire Records

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish