Eski White Lion Solisti Mike Tramp Tamamen Danca Söylediği İkinci Solo Albümünden Yeni Şarkı Paylaştı

Eski White Lion solisti Mike Tramp, tamamen Danca söylediği ikinci solo albümü “Mand Af En Tid”i 15 Mart’ta Target Records aracılığıyla yayımlayacak.

Albümün yeni single’ı “Ham Vi Vil Være” ise klibi eşliğinde paylaşıldı.

Tramp muhtemelen aynı albümde Jolly Cola, The Beatles, sauerkraut (geleneksel bir Alman yemeği) ve karate hakkında şarkı söyleyen tek kişi. Tüm bunlar 2022 yılında yayımlanan ve Mike Tramp’in ilk Danca albümü olan “For Første Gang” albümünde gerçekleşti.

Yeni albüm “Mand Af En Tid” ile bunu tekrar yapıyor. Bu kez şarkılar Andy Warhol’un “Fifteen Minutes Of Fame”inden Ingrid & Lillebror, Muhammed Ali, Ole Olsen ve kızarmış ördeğe kadar her şey hakkında. Yine hepsi Danca dilinde.

Böylece Mike Tramp, 45 yılı aşkın bir süre İngilizce şarkı söyledikten sonra, çoğu kişiyi şaşırtacak şekilde anadilinde bir albüm yayımladığında bunun eğlence için olmadığını gösteriyor. Danca şarkılar, hayatı boyunca bir araya getirdiği bazı hikayeleri anlatmanın ve deneyimlerini paylaşmanın bir yolu.

Tramp şöyle diyor: “Konserlerimde karşılaştıklarımın çoğu beni hep takip etti ve neredeyse birlikte büyüdük. Aniden Danca şarkı söylememin onlar için çok özel bir anlamı olduğunu hissedebiliyorum. Hikayelerde ve şarkılarda kendilerini tanıyabiliyorlar çünkü benim için anlamı olan bir şey hakkında şarkı söylüyorum. Ben her şeyi biraz denemiş yetişkin bir adamım, ama hala buradayım ve son trendin peşinden koşmaya ihtiyacım yok. Kim olduğumu biliyorum ve bunun arkasında duruyorum. Bu nedenle albümün adı ‘Man Of A Time’dan başka bir şey olamazdı.”

“Geçmişte hep bir gruba uyması gereken şarkılar yazdım,” diye açıklıyor Mike. “Bu nedenle, belirli bir imaja ya da belirli bir sese uymak zorunda olduğum için yapamadığım pek çok şey oldu. Danimarka şarkılarında, şarkılar neyi gerektiriyorsa onu yapıyorum. Eğer büyük bir karmaşaysa, o zaman yaylılarla birlikte. Vesterbro’daki eski gece kulüpleriyle ilgili bir şarkıysa, tabii ki sesi de öyle olmalı. Ben şarkıların farklı tınlayabildiği albümlerle büyüdüm. ‘Mand Af En Tid’ böyle bir albüm.”

“Mand Af En Tid “de, albümün isim şarkısı ve “Storm Og Stille” gibi saf rock parçalarına, harika ayrılık şarkısı “Indeni”ye, rock ilahisi “Altid Farvel”e ve “Ham Vi Vil Være” ile Tramp’ın rahmetli annesi hakkında bir şarkı olan “Nat På Libelle” gibi birçok anıya değinen de şarkılar yer alıyor.

“For Første Gang” albümünde olduğu gibi “Mand Af En Tid” albümündeki tüm şarkılar da Lars Daneskov ile birlikte yazıldı ve albümün prodüktörlüğünü Søren Andersen ile birlikte Tramp üstlendi. Albümde ayrıca Søren Skov, Claus Langeskov, Kenni Andy, Emily Garriock Langeskov ve Jørgen Thorup yer alıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

blabbermouth.net

tr_TRTurkish