Liam Gallagher ve John Squire Ortak Albümlerinin Detaylarını Yeni Şarkı “Mars to Liverpool”u Paylaşarak Duyurdu

Oasis’ten Liam Gallagher ve The Stone Roses’tan John Squire, merakla beklenen ortak albümlerinden yeni şarkı “Mars to Liverpool “u paylaştı. Ayrıca, kendi adlarını taşıyan albümün 1 Mart olarak belirlenen çıkış tarihini de açıkladılar.

Yeni şarkı, Gallagher ve Squire’ın paylaştıkları ilk single olan “Just Another Rainbow” sonrası ulaşıyor kulaklarımıza. 2024’ün en çok beklenen albümleri arasında gösterilen albümün prodüktörlüğünü Adele, Foo Fighters ve Sia ile çalışmalarıyla da bilinen Greg Kurstin üstlenirken, davulda Joey Waronker yer alıyor.

Albümün ortaya çıkış hikayesine gelince:

2022’de Knebworth’te Gallagher’a sahnede katılarak ‘Champagne Supernova’ şarkısında çalmasının ardından Squire, Gallagher’ın “tamamen mega” olarak nitelendirdiği üç şarkı gönderdi ve ciddi bir şekilde yazmaya ve Jimi Hendrix, Sex Pistols, The Faces, Bob Marley ve The Bee Gees’den etkilendiklerini belirterek uzaktan çalışmaya başladılar.

Proje daha sonra Gallagher’ın Squire’ın Macclesfield’daki stüdyosuna katılmasıyla büyüdü ve Los Angeles’ta yapımcı Greg Kurstin ile üç hafta süren seanslar ile tamamladı.

Ayrıca ikilinin 13 Mart’ta İngiltere’de başlayacak albüm turnesinde Gallagher, Squire ve Waronker’ın yanı sıra basta Barrie Cadogan yer alacak.

Aşağıda yeni şarkı “Mars to Liverpool”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Liam Gallagher & John Squire albüm şarkı listesi:

01. Raise Your Hands

02. Mars To Liverpool

03. One Day At A Time

04. I’m a Wheel

05. Just Another Rainbow

06. Love You Forever

07. Make It Up As You Go Along

08. You’re Not The Only One

09. I’m So Bored

10. Mother Nature’s Song

Liam Gallagher ve John Squire, photo by Tom Oxley

What's your reaction?

tr_TRTurkish