Portishead Solisti Beth Gibbons Yeni Solo Albümünün Ayrıntılarını Açıkladı

Portishead’in vokalisti Beth Gibbons, 20 yılı aşkın bir süredir ilk kez yeni bir solo müzik yayımlayacağını açıkladı.

Gibbons’ın son solo çalışması 2002 tarihli “Out of Season” albümüydü. Bu arada Portishead’in en son stüdyo çalışması 2008 tarihli “Third” olmuştu. Gibbons bir sonraki müzikal projesi için ise 2019 yılında Polonya Ulusal Radyo Senfoni Orkestrası eşliğinde “Henryk Górecki: Symphony No. 3 (Symphony of Sorrowful Songs)” isimli canlı albümünü yayımlayan Domino ile bir araya gelmişti.

Gibbons sosyal medya hesabından, “Lives Outgrown” başlığını taşıyan bir CD kapağı resmini ve müzik dünyasına geri dönme kararını açıklayan el yazısıyla yazılmış bir not paylaştı.

Merhaba, uzun zaman oldu ama nihayet Domino ile birlikte çok yakında yeni müzikler sunabileceğim. Uzun bir yolculuk oldu ve on yılı aşkın bir süreyi kapsıyor, adı Lives Outgrown.”

Gibbons sözlerine şöyle devam etti: “Her zamanki gibi içimde neler olup bittiğini yansıtıyor. 50’li yaşlarım yeni ama daha yaşlı bir ufuk getirdi. Aileme, arkadaşlarıma ve hatta daha önce olduğum kişiye veda ettiğim bir dönem oldu, şarkı sözleri endişelerimi ve uykusuz gecelerimi yansıtıyor, dolayısıyla Lives Outgrown.”

Sadece hayatımızdaki duygusal ya da psikolojik geçişler nedeniyle değil, daha çok bu gezegenden ayrıldığımız zamanla ve bilinmeyene doğru hareketimizle ilgili. Korktuğum ama yaklaşan bir an olarak kutlamaya çalışmam gereken, bu fiziksel dünyanın kısıtlamalarının ötesinde büyüme yeteneği veren bir şey” diye ekledi.

Gibbons ayrıca şunları söyledi: “Sound aynı zamanda kendi kişisel yeteneklerim dahilindeki yapıları keşfetme süreciydi. Breakbeat ve snare’lerden uzaklaşmak, şeker ve tuz gibi tatmin eden yüksek frekansların şekerli bağımlılığından uzakta tınıların odunsu dokusuna odaklanmak istedim.”

Mektubunu şu ifadelerle sonlandırdı: “Umarım yıllar boyunca çok sadık ve destekleyici olan sizler ve yeni dinleyiciler hoşunuza gider. Sevgiler, Beth.”

“Lives Outgrown” için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Faroutmagazine.co.uk

tr_TRTurkish