Lana Del Rey’den Country Albümü Geliyor

Lana Del Rey, yeni country albümü “Lasso”nun geliştirme aşamasında olduğunu ve bir sonraki müzikal projesi olacağını doğruladı.

Del Rey’in 10. stüdyo albümü olacak “Lasso”nun eylül ayında yayımlanması planlanıyor. Sanatçının son albümü “Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd”, geçtiğimiz günlerde beş Grammy ödülüne layık görüldü.

Los Angeles’ta 4 Şubat’ta düzenlenecek törende Del Rey’in aday olduğu ödüller arasında Jon Batiste ile birlikte seslendirdiği ‘Candy Necklace’ ile ‘En İyi Pop İkilisi/Grup Performansı’ yer alırken, ‘A&W’ ise ‘Yılın Şarkısı’ ve ‘En İyi Alternatif Müzik Performansı’ dallarında aday gösterildi.

Billboard’un 31 Ocak’taki Grammy öncesi etkinliğinde Del Rey, uzun süredir birlikte çalıştığı Jack Antonoff’u övdü ve bir sonraki albümünün bir yön değişikliği olacağını ima ederek “müzik sektörü country’ye doğru gidiyor” dedi.

Antonoff’un yeni albümdeki rolünü işaret ederek şöyle dedi: “Country’ye geçiyoruz. Bu gerçekleşiyor. Bu yüzden Jack son dört yıldır beni Muscle Shoals, Nashville ve Mississippi’ye kadar takip etti.”

Del Rey’in yaklaşan country albümü, 2023’teki ‘Take Me Home, Country Roads’ cover’ını takip ediyor. Ayrıca, bu ayın başlarında, yeni şarkısı ‘Henry, Come On’un bir klibini yayınladı ve country yapımcısı Luke Laird’i işaret ederek etiketledi.

Bu arada Del Rey bu hafta başında ilk albümü “Born To Die” ile müzik tarihine geçti. Uzunçalar, Billboard 200 listesinde tam on yıl geçirdi. Şarkıcı-söz yazarı, büyük bir plak şirketi aracılığıyla yayınlanan ilk albümüyle bu kilometre taşına ulaşan ilk kadın sanatçı oldu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Faroutmagazine.co.uk

What's your reaction?

tr_TRTurkish