Pet Shop Boys Yeni Albümü ‘Nonetheless’i Duyurdu

Pet Shop Boys, 26 Nisan 2024’te Parlophone Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak 10 parçalık yeni stüdyo albümleri “Nonetheless”i duyurdu.

Albüm, ikilinin Arctic Monkeys, Depeche Mode, Blur, Gorillaz, The Last Dinner Party ve Simian Mobile Disco gibi sanatçılarla gerçekleştirdiği projelerle tanınan prodüktör James Ford ile ilk iş birliği oluyor.

Duyuru, şu anda dijital olarak dinlenebilen ve CD versiyonu 16 Şubat 2024’te yayınlanacak olan son single ‘Loneliness’ ile birlikte geldi.

BBC Radio 2 Breakfast programında Zoe Ball’a konuşan Neil Tennant şarkının nasıl ortaya çıktığını şöyle anlattı: “‘Loneliness’ albüm için yazdığımız son parça. Chris [Lowe] bana bu çok güzel parçayı gönderdi. Muhtemelen tecrit durumundan esinlenerek yazdığım yalnızlıkla ilgili bu şarkı sözü parçaya çok iyi uyuyordu. Hüzünlü başlayan ama sonunda tersine dönen bir söze sahip, kulağa oldukça hoş gelen bir şarkı.”

İkili gelecek albümle ilgili şu detaylara değiniyor: “Bu albümün bizi insan yapan eşsiz ve çeşitli duyguların bir kutlaması olmasını istedik. Daha dans odaklı parçalardan, güzel yaylı aranjmanlarıyla içe dönük baladların ham dokunaklılığına kadar her parça bir hikaye anlatıyor ve albümün genel anlatısına katkıda bulunuyor.”

Aşağıda yeni single “Loneliness” albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Pet Shop Boys “Nonetheless” şarkı listesi:

Loneliness

Feel

Why am I dancing?

New London boy

Dancing star

A new bohemia

The schlager hit parade

The secret of happiness

Bullet for Narcissus

Love is the law

Pet Shop Boys, photo credit: Alasdair McLellan

Faroutmagazine.co.uk

What's your reaction?

tr_TRTurkish